Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Międzynarodowy sukces Amelii Borkowskiej z RDK

Dodano: /

Amelia Borkowska reprezentująca Rzeszowski Dom Kultury zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 9-12 lat w Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Konkurs odbył się w dniach 20 – 21 listopada 2021 roku w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Festiwal poprzedziły eliminacje online, a etap drugi odbył się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w sobotę 20 listopada 2021 roku. Podczas niego jury w składzie: Małgorzata Główka (przewodnicząca jury, wokalistka, piosenkarka), Leszek Ślusarski (muzyk, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Kielce), Radosław Pach (muzyk, instruktor Studia Wokalnego WDK w Kielcach) oraz Bernadetta Kobyłecka (sekretarz, muzyk, instruktor ds. edukacji artystycznej WDK Kielce) wybrało siedemnastu wokalistów, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu laureatów.

O laury Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina rywalizowała czołówka dziecięcych i młodzieżowych piosenkarzy z Polski i zagranicy. W gronie zakwalifikowanych finalistów znalazła się Amelia Borkowska, która zdołała wywalczyć II miejsce w kategorii wiekowej 9-12 lat. 

Amelia Borkowska to wielokrotnie nagradzana młoda wokalistka z Rzeszowskiego Domu Kultury, która jest znana jako finalistka czwartej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids.

Na co dzień jest uczestniczką zajęć wokalnych Katarzyny Pasierb w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja oraz podopieczną studia Voice Balance prowadzonego przez Olgę Boczar.

 

Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Październik w DKF Klaps z przedpremierą filmu "Pasażerowie nocy" [REPERTUAR]

Pięć filmów znalazło się w październikowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Reklama