Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

"Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego w Kinie Konesera

Dodano: 30.09.2019 r. / ViC

Podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu Kino Konesera, widzowie obejrzą film Xawerego Żuławskiego „Mowa ptaków”. Jest to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego.

Kino Konesera odbędzie się w środę, 2 października o godz. 18:30 w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy 14. Seans poprzedzi prelekcja.

Bohaterami „Mowy ptaków” są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

Opis filmu:

Licealny nauczyciel historii Ludwik zostaje upokorzony przez nacjonalistycznie i katolicko nastawionych uczniów. W jego obronie staje polonista i niespełniony pisarz Marian. Zostaje on jednak zwolniony, gdyż ratując historyka, użył w samoobronie noża. Brat Mariana, Józef to ambitny kompozytor, którego toczy trąd. Obaj bracia próbują zarobić, napisawszy piosenkę-przebój. Żeby utrzymać Józefa, jego dziewczyna Ania zatrudnia się jako sprzątaczka u dyrektora banku Jakubca, choć musi znosić szykany ze strony jego ciężarnej żony.

 

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Finał Senioraliów Rzeszowskich. Koncert zespołu Baciary na bulwarach

Już w piątek 12 września 2025 roku na rzeszowskich bulwarach odbędzie się wielki finał tegorocznych Senioraliów. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i pokazów artystycznych adresowanych do mieszkańców powyżej 60 roku życia....

Aktualności

Otwarcie nowej filii Rzeszowskiego Domu Kultury „Karolinka”

15 września 2025 r. swoją działalność rozpocznie nowa filia Rzeszowskiego Domu Kultury. W dniu otwarcia będzie można poznać instruktorów, zapytać o prowadzone przez nich zajęcia oraz dokonać zapisów.

Aktualności

Breakout Days 2025. Na 3 dni Rzeszów zmieni się w „stolicę bluesa” [PROGRAM]

Rzeszów Breakout Days to coroczny festiwal poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Przez kilka dni w stolicy Podkarpacia odbywają się koncerty i inne wydarzenia upamiętniające tego legendarnego artystę.

Aktualności

"Ceremonia" otworzy nowy sezon artystyczny w Teatrze Przedmieście

13 września 2025 r. rusza nowy sezon artystyczny 2025/2026 w Teatrze Przedmieście. O godz. 19:00 zaprezentowany zostanie spektakl „Ceremonia”.

Aktualności

Orkiestra Księżniczek - część 2. już 4 października w Filharmonii Podkarpackiej

Jedyny taki projekt na świecie! Druga część niesamowitego muzycznego show, które pokochały setki tysięcy widzów w całej Polsce. Bestseller, który łamie konwenanse, bije rekordy popularności i zachwyca widzów w każdym wieku

Aktualności

Wrześniowe koncerty w Filharmonii Podkarpackiej

Zanim rozpocznie się nowy sezon artystyczny w Filharmonii Podkarpackiej, melomani będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych koncertach, organizowanych w ramach cyklu BOOM (Balet, Opera, Operetka, Musical).

Aktualności

Kiermasz Wyczytanych Książek w Rzeszowie. Blisko 3000 tytułów w wyjątkowych cenach

Prawie 3 tysiące tytułów znajdzie się w ofercie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie podczas najbliższego Kiermaszu Wyczytanych Książek. Tym razem wydarzenie będzie dwudniowe.

Aktualności

Startują Senioralia Rzeszowskie. 30 wydarzeń w ciągu 7 dni

Ponad 30 wydarzeń zaplanowano w ramach tegorocznej edycji Senioraliów Rzeszowskich, czyli tygodniowego cyklu realizowanego z myślą o starszych mieszkańcach miasta. Inauguracja odbędzie się w piątek, 5 września na rzeszowskim Rynku.

Reklama