Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Muzyczne widowisko w Rzeszowie z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Dodano: 26.04.2024 r. / ViC

1 maja 2024 r., czyli w 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem młodzieży z Podkarpacia. Podczas widowiska usłyszmy 15 europejskich przebojów.

„Świętowanie 20-lecia Polski w UE musi być radosne i przywoływać atmosferę wydarzeń z 2004 roku. Taki będzie też koncert zaplanowany na dzień 1 maja w Filharmonii Rzeszowskiej” – piszą organizatorzy widowiska zatytułowanego  „Gratuluję Podkarpackie, czyli muzyczna podróż po Europie”.

1 maja o godz. 18:00 na scenie Filharmonii Podkarpackiej wystąpią młodzi muzycy z całego regionu podkarpackiego. - Zaprosiliśmy młodzież z różnych stron regionu do udziału w tym wspólnym projekcie muzycznym – zapowiada Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. -Wykonają kilkanaście różnych przebojów muzycznych, niektóre z nich to prawdziwe hity - dodaje marszałek.

Podczas koncertu usłyszymy piętnaście utworów. W repertuarze znajdują się m.in. Hey na na na (Vaya con Dios), Dziewczyna o perłowych włosach (Omega), Malovany dzbanku (H. Vindrackova), My Friend the wind (D. Rusos), czy Bailamos (E. Iglesias).

- Szykujemy wiele utworów w popularnych „radiowych” językach, czyli francuskim, włoskim, angielski czy niemieckim.  Ale znajdą się także piosenki z nieco bardziej egzotycznych i mało słyszanych w naszych rozgłośniach językach, jak na przykład język belgijski czy węgierski – wskazuje Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu, odpowiedzialnego za realizację koncertu.

Europejskie przeboje w rzeszowskiej Filharmonii wykonają artyści znani z muzycznego projektu „Podkarpackie sięga po Największych”, który kilka lat temu zrodził się w Domu Kultury w Przecławiu i cieszy się wielką popularnością.

Widowisko zobaczy kilkaset osób. Bezpłatne wejściówki można zdobyć w konkursach za pośrednictwem profilu na Facebooku o nazwie: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia oraz na antenie Radia Rzeszów, w codziennych audycjach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ważnym elementem koncertu będzie filmowa prezentacja czterech Europejczyków żyjących na Podkarpaciu.

- Takich osób oczywiście jest dużo więcej, ale my znaleźliśmy i pokażemy podczas tego wydarzenia cztery osoby. Poznamy aktora i jogina z Hiszpanii, kulturolog francuską, astronoma ze Słowacji oraz znakomitego sportowca ze Słowenii. Bliżej te osoby przedstawimy podczas samego wydarzenia – wymienia Krzysztof Urbański.

W trakcie koncertu odbędzie się również ciekawy quiz o Unii Europejskiej, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowskie kina Helios obniżają ceny biletów

Kina Helios wprowadzają atrakcyjne ceny biletów. Nowy cennik obowiązuje od 17 stycznia.

Aktualności

Sweet Noise zagra w Rzeszowie w ramach trasy "Respect Tour"

Po kilku latach przerwy zespół Sweet Nosie powraca na scenę. Po udanej mini trasie w poprzednim roku, grupa kontynuuje koncertowanie i zapowiada już pierwsze koncerty w 2020 roku.

Aktualności

"Kod Dedala" w Kinie Konesera

Film inspirowany kulisami wydania „Inferno” Dana Browna.

Aktualności

Koncert Noworoczny w Wojewódzkim Domu Kultury

Podczas koncertu usłyszymy utwory muzyki klasycznej, musicalowej filmowej i rozrywkowej.

Aktualności

Spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie.

Reklama