Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Muzyka z „Ojca Chrzestnego” w Filharmonii Podkarpackiej. Gościnnie Piotr Polk

Dodano: /

Materiały prasowe Filharmonii Podkarpackiej
Materiały prasowe Filharmonii Podkarpackiej

W poniedziałek, 10 marca melomani będą mieli okazję usłyszeć muzykę Nino Roty ze ścieżki dźwiękowej trylogii filmowej „The Godfather” w aranżacji Jerzego Cembrzyńskiego. Wykonawcami będą Ursynowska Orkiestra Kameralna „Finitimus” oraz znany śpiewający aktor Piotr Polk – prowadzenie i śpiew. Początek o godz. 19:00.

Minęło już ponad 50 lat od światowej premiery filmu wyreżyserowanego przez Francisa Forda Coppolę, która odbyła się w USA 1972 roku. Na przełomie 1972/73 odbyła się polska premiera i była sukcesem lat 70 tych w polskich kinach. Film obejrzało u nas 8 milionów widzów! Na koncercie zabrzmi znakomita muzyka Nino Roty ze ścieżki dźwiękowej trylogii filmowej „The Godfather”. Aranżacji na potrzeby koncertu dokonał Jerzy Cembrzyński – kompozytor, aranżer, kontrabasista, laureat nagrody Grammy, koncertmistrz i solista Filharmonii Narodowej.

Wykonawcami są Ursynowska Orkiestra Kameralna „Finitimus” oraz znany śpiewający aktor Piotr Polk – prowadzenie i śpiew.

Piotr Polk to aktor filmowy i teatralny, a od niedawna piosenkarz i wokalista… Ma na swoim koncie przeszło 40 ról filmowych i tyleż samo teatralnych. Nie zapominając o tych serialowych. Ponadto jest zdobywcą wielu aktorskich nagród na międzynarodowych festiwalach w Londynie, Paryżu i Monte Carlo. Każda jego rola, to uczciwość wobec siebie i widza. Każdy najmniejszy epizod to rzetelność i odwaga. Każda jego płyta to kwintesencja stylu, smaku i elegancji… Do współpracy zawsze zaprasza muzyków, kompozytorów i artystów z duszą, niekoniecznie pokorną, bo jak sam mówi „od nich chce się uczyć!” Delikatność w budowaniu nastroju z jednej strony, z drugiej żart i lekki dystans. Taki właśnie jest! Jego charyzmatyczny wokal i muzyka łączą pokolenia, a występ artysty to tradycja tworząca niezapomnianą całość!

Ursynowska Orkiestra Kameralna to znakomici artyści: soliści, kameraliści, profesorowie Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, muzycy warszawskich orkiestr, w tym Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Polskiego Radia. Orkiestra zadebiutowała koncertem „Ursynów dla Niepodległej” 14 października 2018 roku, następnie w kwietniu 2019 r. zaprezentowała się w koncercie „Młodzi Wirtuozi”. Koncert ten zapoczątkował kontynuowany cykl koncertów orkiestry pod nazwą „Wirtuozi”. 29 października 2023 roku Orkiestra wystąpiła wspólnie z Chórem Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego na koncercie z okazji jubileuszu 70-lecia Chóru. Koncerty Orkiestry cieszą się wielkim zainteresowaniem z uwagi na najwyższy poziom artystyczny i atrakcyjny dobór programu koncertów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Blaski i cienie" - premiera nowego spektaklu teatr Maska

Premierowy pokaz odbędzie się W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 18:00.

Aktualności

Rzeszowski Czwartek Literacki. Spotkanie autorskie z Teresą Paryną

Spotkanie odbędzie się 20 października w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Strażak Sam i spotkanie z dentystą

W najbliższą niedzielę, 23 października w kinie Helios przy Al. Powstańców Warszawy na najmłodszych widzów czeka kolejna porcja niespodzianek w ramach Filmowych Poranków. Początek o godz. 9:45.

Aktualności

Piersi, Golec uOrkiestra, Sławomir, Łzy i wielu innych na koncercie charytatywnym w Rzeszowie

Koncert pod nazwą „Niepokonani – Rzeszów 2022” odbędzie się w hali Podpromie.

Aktualności

Fotografie Jerzego Wygody w Galerii WDK

18 października o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Jerzego Wygody organizowanej w 1. rocznicę śmierci tego Artysty. Ekspozycja będzie czynna do 2 listopada 2022...

Aktualności

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Wolności Twórczej. W tym roku potrwa dwa dni

3 edycja wydarzenia odbędzie się w Rzeszowie w dniach 28 i 29 października.

Aktualności

Inauguracja sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 14 października 2022 r. Filharmonia Podkarpacka rozpocznie nowy sezon artystyczny. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmią utwory Rossiniego, Mozarta i Beethovena.

Reklama