Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Niedziela w Masce: "Tylko jeden dzień"

Dodano: /

W najbliższą niedzielę, 17 lutego 2019. o godz. 16.30 w Teatrze Maska odbędzie się spektakl "Tylko jeden dzień" w reżyserii Jacka Popławskiego. Spektakl dla dzieci od 6 roku życia. 

"Tylko jeden dzień" to przedstawienie zrealizowane na podstawie sztuki Martina Baltscheita, której niezaprzeczalnymi walorami są świetne tempo, znakomite dialogi, zabawne sytuacje i nieoczekiwane zwroty akcji, jest afirmacją życia, pomimo ulotności wszystkiego, co nas otacza. Lekka i dowcipna forma, w jakiej ujęto trudny zarówno dla dzieci jak i dorosłych temat przemijania, pomaga „oswoić” problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą kogoś bliskiego.

Na świecie jest wiele rzeczy i zjawisk – małych i wielkich, ważnych i nieważnych. Czasem trudno odróżnić jedne od drugich. Bo czy na przykład jeden dzień – tylko jeden dzień – może być czymś ważnym i wyjątkowym?

Co może się wydarzyć w ciągu tych niewielu godzin? Dla bohaterki naszego spektaklu – malutkiej Jętki Jednodniówki –  jeden dzień to całe życie. Jeśli jednak myślicie, że będąc Jednodniówką nie można być szczęśliwym, a po przedstawieniu widownia będzie mokra od łez, jesteście w wielkim błędzie. Przygotujcie się raczej na opowieść wypełnioną mnóstwem przygód, śmiechu, wrażeń i emocji. Wszystko to za sprawą Lisa i Dzika, którzy są gotowi na wszystko, aby życie Jętki, którą dopiero poznali, było wyjątkowe. Dzięki nim okazuje się, że jeden dzień to dość czasu, aby zdobyć prawdziwego przyjaciela (a nawet dwóch!), poznać świat, przejąć się czyimś losem i zarazić wszystkich wkoło swoim optymizmem. Malutka Jętka odkrywa przed nami jeden z największych sekretów szczęścia – nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas.

Martin Baltscheit - pisarz, ilustrator, dramaturg, aktor i lektor, autor wielu książek, sztuk teatralnych i słuchowisk. Laureat kilku najważniejszych nagród literackich w kategorii utworów dla dzieci i młodzieży.

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Verlag für Kindertheater Weitendorf GmbH
Właściciel międzynarodowych praw teatralnych

autor: Martin Baltscheit
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
reżyseria: Jacek Popławski
scenografia: Julia Skuratova
muzyka: Pavel Helebrand

obsada:
Jadwiga Domka
Malwina Kajetańczyk
Natalia Zduń
Henryk Hryniewicki
Maciej Owczarek

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Dope Fest już po raz 4. w Rzeszowie. Znamy pierwszego wykonawcę

Organizatorzy festiwalu Dope Fest Rzeszów ogłosili pierwsze tegorocznego wykonawcę, który wystąpi na skwerze Millenium Hall. Festiwal zawita do Rzeszowa już po raz czwarty.

Aktualności

W kinie Zorza po świętach: Zorza w Ciemno, Babski Wieczór i opera Carmen

Tuż po świętach wielkanocnych, kino Zorza zaprasza na trzy wydarzenia.

Aktualności

Ponad 50 wokalistów powalczy o grand prix 13. festiwalu "Piosenka w Meloniku

Wielkimi krokami zbliża się 13 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku" organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. O tegoroczne grand prix zawalczy 53 wokalistów z całej Polski, a uczestników oceniać będzie gwiazdorskie jury...

Aktualności

Wielkie taneczne wydarzenie już 26 kwietnia w Rzeszowie

10 zespołów zaprezentuje się podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Dnia Tańca organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Reklama