Rzeszów - Sobota, 11.10.2025
Reklama

Noc Bibliotek w klimacie górskim w WiMBP

Dodano: 09.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

Już po raz 11. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje lokalną odsłonę ogólnopolskiej Nocy Bibliotek „Do dzieła! Górska przygoda czeka”. Biblioteka zaprasza do udziału dzieci wraz z opiekunami.

Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się pod hasłem górskich przygód i spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który połączy literaturę, podróże, sztukę i dobrą zabawę.

Jedną z głównych atrakcji będzie spotkanie z ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać z doświadczonymi ratownikami oraz zobaczyć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w akcjach górskich.

Na miłośników podróży czeka spotkanie z Robertem Maciągiem, znanym globtroterem i autorem książek. Podczas rozmowy opowie m.in. czym jest „szpej”, jak wygląda wspinaczka w spódnicy oraz czy naprawdę można zjechać na nartach z ośmiotysięcznika.

Nie zabraknie także atrakcji dla całej rodziny. Dzięki technologii Syntografii uczestnicy będą mogli zrobić sobie cyfrowy portret i sprawdzić, jak wyglądaliby na górskim szlaku lub jako bohaterowie literackiej opowieści. Każdy portret zostanie od razu wydrukowany i zabrany na pamiątkę. Dodatkowo Fundacja Pustelnia zaprosi do udziału w warsztatach kreatywnego malowania kamieni.

Na miejscu pojawi się także stoisko księgarni Nova, gdzie będzie można kupić książki, a także zdobyć autograf Roberta Maciąga. Całość dopełni strefa poczęstunku, która pozwoli złapać oddech między atrakcjami.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Reklama