Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Nowy projekt "Siemaszkowej". Aktorzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki ze spektakli

Dodano: /

Pomimo zamknięcia, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie spędzi te święta z publicznością. Wszystko za sprawą projektu „Siemaszkowa śpiewa” realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki.  

W dniach 26, 27 i 31 grudnia na antenie regionalnej TVP, aktorzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki ze spektakli „Siemaszkowej”. Na szklanym ekranie będzie można zobaczyć m.in. nieśmiertelne Marlene Dietrich i Edith Piaf, zagubioną królewnę Ermidę wraz z jej adoratorami, a także postaci ze spektakli „Dzieci Hioba. Wiek XX”, „Beksiński. Obraz bez tytułu” i „Pogorzelisko”.

Usłyszymy także piosenki Agnieszki Osieckiej, które ze sceny  wybrzmiały w spektaklach „Wielka woda” oraz „Na pokuszenie”. Wszystkie wykonania poprzedzone będą komentarzami ludzi teatru – krytyka teatralnego Tomasza Domagały i dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów Adama Głaczyńskiego.

Na ekranie zobaczymy niemal cały „śpiewający” zespół „Siemaszkowej”: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Justyna Król, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński i Mateusz Mikoś.

Godziny transmisji na antenie TVP 3 Rzeszów:

  • CZĘŚĆ I – 26 grudnia o godz. 19:30
  • CZĘŚĆ II – 27 grudnia o godz. 19:15
  • CZĘŚĆ III – 31 grudnia o godz. 17:30

Wydarzenie realizowane jest w ramach Przestrzeni Sztuki - pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Trwa "Tydzień Bibliotek" w Rzeszowie

Agendy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowały liczne atrakcje i spotkania autorskie.

Aktualności

Znamy pierwsze atrakcje Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie

Do Rzeszowa przyjedzie Orkiestra na Dużym Rowerze, odbędzie się wydarzenie pn. Bitwa o Wschód – Dance Contest i projekt z łąką kwietną w tle.

Aktualności

Jubileusz 30-lecia musicalu Metro w Rzeszowie

Dwugodzinne widowisko odbędzie się 21 maja 2022 r. w hali Podpromie.

Aktualności

Dope Fest Rzeszów. Znamy godzinową rozpiskę koncertów

Podczas dwudniowej imprezy wystąpi 10 artystów polskiej sceny hip-hopowej reprezentujących różne style.

Aktualności

Konfrontacje Fotograficzne w WDK - trwają zgłoszenia

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Aktualności

Prace ukraińskich artystów w Strefie Kultury CH Plaza

Są to prace, które powstały, aby pokazać sprzeciw wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Reklama