Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

„Czas Sztuki” to nowy cykl wykładów podczas którego będą omawiane wybrane zagadnienia od Starożytności do pop-artu. Spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych – zarówno miłośników sztuki jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dziedziną. Wykłady będą odbywać się co drugi wtorek w kinie Rzeszowskich Piwnic. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 7 listopada.

Cykl Czas Sztuki obejmuje dwa semestry, każdy składa się z sześciu spotkań. W pierwszym semestrze (listopad 2023 – styczeń 2024 ) będą przedstawione tematy od Starożytności do XIX wieku, natomiast w drugim (luty – kwiecień 2024 ) malarstwo, rzeźba i architektura XIX – XX wieku. Wykłady prowadzone przez historyczki sztuki – dr Annę Stróż-Pawłowską oraz Karolinę Chomiczewską są doskonała okazją, żeby wspólnie porozmawiać nie tylko o dziełach sztuki, artystach ale również o trendach i zmianach jakie zachodziły na przestrzeni wieków. Czas trwania wykładu to od 90 do 120 minut.

Bilety

Sprzedaż biletów i karnetów wystartowała 5 października. Dostępne są one na stronie rzeszowskiepwinice.pl (zakładka kup bilet) oraz stacjonarnie w kasie Rzeszowskich Piwnic. Cena jednorazowego biletu wykładowego to 30 zł natomiast karnet obejmujący sześć spotkań, czyli jeden semestr, kosztuje 150 zł.

Harmonogram spotkań

I SEMESTR

7 listopada / Starożytność

  • Od augurów po Mussoliniego. Forum Romanum na przestrzeni dziejów

21 listopada / Średniowiecze

  • Niebiańska ikonosfera bizantyńskich mozaik

5 grudnia / Renesans

  • Florencja – niekwestionowana kolebka renesansu

19 grudnia / Barok

  • W pogoni za Dafne. Dynamizm barokowej rzeźby

9 stycznia / Klasycyzm

  • Antykomania doby klasycyzmu

23 stycznia / XIX wiek

  • Prerafaelici. Hit czy kicz?

Program drugiego semestru pojawi się w styczniu 2024 roku. Spotkania poprowadzi Karolina Chomiczewska, wykłady będą dotyczyć malarstwa, rzeźby i architektury XIX i XX wieku. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Dokument o Dawidzie Podsiadło w rzeszowskich kinach. Seanse tylko w jednym dniu

„Dawid Podsiadło – Dokumentalny” to film o jednym z najbardziej popularnych polskich wokalistów ostatnich lat. 3 grudnia w sieciach kin Helios i Multikino odbędą się limitowane pokazy filmu.

Aktualności

DKF Klaps. Grudzień z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

W grudniu, miłośnicy dobrego kina będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KLAPS, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Przed każdą projekcją prezentowane będą Polskie Kroniki Filmowe...

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement. Sunnata i Narbo Dacal w Rzeszowskich Piwnicach

W najbliższą sobotę, 30 listopada o 20:00 w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi zespół SUNNATA. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement i jednocześnie trasy koncertowej zespołu, związanej z promocją...

Aktualności

„Świąteczna Gala Muzyczna” – niezwykły koncert świątecznych przebojów w Filharmonii Podkarpackiej

Ten koncert sprawi, że serca słuchaczy wypełnią się ciepłem i radością. Będzie to co w kolędach i piosenkach świątecznych najważniejsze – świeżość, tradycja, magia i emocje!

Aktualności

„Portrety iluzji” – nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej

Najnowsza wystawa, która już wkrótce prezentowana będzie w murach Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10, to zbiór fotografii Małgorzaty Korzec, przedstawiających złożoność ludzkich emocji i stanów umysłu, w czasach pełnych niepewności, zaskoczeń...

Aktualności

Festiwal Wolności Twórczej po raz piąty w Rzeszowie

W dniach 7 i 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się V edycja Festiwalu Wolności Twórczej, interdyscyplinarnego wydarzenia organizowanego przez rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura.

Reklama