Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Pierwszy w tym roku "Czwartek Jazzowy". Wystąpi Miłosz Skwirut z zespołem

Dodano: /

Miłosz Skwirut - basista, na stałe związany z zespołem Kraków Street Band, zagra pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”. Artysta zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty Unspoken.

Miłosz Skwirut działa na rynku muzycznym już od kilkunastu dobrych lat. Ma na koncie kilka albumów, nagranych z kilkoma zespołami i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, między innymi jako kontrabasista dobrze znanego rzeszowskiej publiczności zespołu Kraków Street Band.

Solowo zadebiutował w 2019 roku albumem Road Movies, wydanym pod własnym nazwiskiem.

W 2023 roku ze swoim nowym składem jako Skveee wydał album „Unspoken”, który jest zupełnie odmienną historią muzyczną. Kompozycje krążą gdzieś wokół jazzu, rocka i muzyki filmowej. Artysta postawił jednak na dość mocny miks światów uzyskując fuzje surowego, momentami wręcz punkowego grania z instrumentalną klasyką, ostatecznie podsycając całość nutką współczesnego ambientu.

„Unspoken” to coś o wiele więcej niż samo brzmienie. Porusza kwestię trudności komunikacyjnych, wskutek których ludzie nie mogą zabrać głosu w ważnych dla siebie sprawach. Tematem przewodnim płyty są słowa – przede wszystkim te niewypowiedziane lub z jakichś powodów nieusłyszane, o czym traktuje tytułowy utwór. To zwrócenie uwagi na ważny głos osób, które z różnych powodów nie są w stanie go zwerbalizować. Na wydawnictwie wybrzmiewają takie wątki jak: komunikacja przez muzykę (Music The Great Communicator), wolność słowa (Free Speech), trudność w werbalizacji własnych emocji (IDK) i innych, trudno uchwytnych rzeczy (Invisible czy Lost In Translation, nawiązujące do słynnego filmu Między słowami). W utworze Lied Ohne Worte artysta odwołał się także do słynnych Pieśni bez słów Felixa Mendelssohna-Bartholdy.

Koncert Miłosza Skwiruta z zespołem odbędzie się 15 lutego 2024 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Bilety cenie 30 zł do nabycia w kasie WDK. Grupa wystąpi w składzie: Miłosz Skwirut – kontrabas, Grzegorz Kosowski – gitara, Oskar Cenkier - instrumenty klawiszowe oraz Wojciech Świtalski – perkusja.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Rzeszów Minimalny" - wystawa rzeszowskiego fotografa w Plazie

W „Strefie Kultury” centrum handlowego Plaza można oglądać wystawę fotografii Artura Wysockiego zatytułowaną „Rzeszów Minimalny”. W grudniu ubiegłego roku wystawa prezentowana była w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

Rzeszowskie Piwnice podsumowały dotychczasową działalność. Jakie są plany na 2023 rok?

Rzeszowskie Piwnice podsumowały pierwszy rok swojej działalności. Przy okazji dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje zaplanowano na 2023 rok. Ma być jeszcze więcej wydarzeń. W planach jest również m.in. otwarcie winoteki i ogródka...

Aktualności

Ferie z ROSiR. Wodny tor przeszkód i inne atrakcje

„0% nudy i 100% endorfin” – pod takim hasłem odbędą się ferie zimowe w obiektach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Hitem tegorocznym ferii będzie wodny tor przeszkód.

Aktualności

"Granica. Ludzie w drodze" - wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Sadowskiej

Wystawa jest kolejną odsłoną organizowanych w Rzeszowie spotkań poświęconych uchodźcom i migrantom, sytuacjom, z którymi mierzymy się na polskich granicach.

Aktualności

Koncert Czesława Mozila wyprzedany. Będzie dodatkowy występ

W związku z ekspresową wyprzedażą koncertu Czesława Mozila zaplanowanego na 10 marca o godz. 18:00 w Rzeszowie, organizatorzy ogłosili drugi koncert, który odbędzie się w tym samym dniu, o godz. 20:30.

Aktualności

Ferie zimowe w Rzeszowie. Dwa tygodnie pełne atrakcji

Miasto oraz podległe mu jednostki, przygotowało szereg atrakcji z okazji zbliżających się ferii zimowych w Rzeszowie.

Aktualności

Bezpłatny pokaz drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory"

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. BIAŁY".

Reklama