Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Piknik wojskowy z okazji XX-lecia wstąpienia Polski do NATO

Dodano: 04.03.2019 r. / ViC

9 marca 2019 r. o godz. 11.00 na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5 w Rzeszowie odbędzie się piknik wojskowy z okazji XX-lecia wstąpienia Polski do NATO. Podobne pikniki odbędą się jeszcze w 19 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Piknik zorganizowany zostanie w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

O godzinie  13.00  nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

Dla przybyłych gości przygotowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

PROGRAM:

- godz. 11.00 - 12.00 - pokaz sprzętu uzbrojenia, pokaz uzbrojenia i sprzętu wspinaczkowego na hali sportowej, punkt promocyjno-informacyjny z uwzględnieniem akcji „Zostań żołnierzem”, sala tradycji 1 BSP, mobilny punkt poboru krwi, występ orkiestry garnizonowej, występ zespołu wokalnego Klubu 21 BSP, poczęstunek grochówką wojskowa i kiełbasą,

- godz. 12.00 - 12.20 - występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa,

- godz. 12.20 - 12.40 - występ zespołu wokalnego 21 BSP,

- godz. 12.40 - 12.50 - przedstawienie na telebimie filmów promocyjnych Wojska Polskiego,

- godz. 13.00 - 13.05 - podniesienie Flagi Państwowej oraz odegranie Hymnu Państwowego,

- godz. 13.05 - 13.10 - podniesienie flagi NATO oraz odegranie hymnu NATO,

- godz. 13.10 - 13.30 - eystęp Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa cz. II,

- godz. 13.30 - 13.50 - występ zespołu wokalnego 21 BSP cz. II,

- godz. 13.50 - 16.00 - udział przybyłych w zorganizowanych przedsięwzięciach.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

45-lecie RSC. Zespół wraca na scenę i zagra swoje hity w zupełnie nowych aranżacjach

Z okazji jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej, rzeszowska legenda polskiego rocka – zespół RSC - przygotował dla swoich fanów niezwykłe wydarzenie. Po latach przerwy formacja powraca na scenę z koncertem symfonicznym, którego realizacja...

Aktualności

Cztery horrory w jedną noc. Nocny maraton filmowy w Heliosie

Kino Helios organizuje całonocny maraton horrorów. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 17 na 18 kwietnia 2026 roku — pokazy rozpoczną się o godz. 23.00 i potrwają do około godz. 6.50 rano.

Aktualności

Łydka Grubasa dołącza do line-upu Rzeszowskich KultURaliów 2026

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów odkrywają kolejne karty. Do wcześniej ogłoszonych artystów dołącza Łydka Grubasa – jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów na polskiej scenie rockowej. Grupa wystąpi 22 maja, pierwszego dnia festiwalu.

Aktualności

„Zemsta Nietoperza” - szampański spektakl w trzech aktach zagości w Rzeszowie już 25 kwietnia

Agencja Artystyczna MUZA zaprasza na głośną operetkę w wykonaniu Teatru Muzycznego Castello. Arcydzieło gatunku! W tej operetce zdarzyć się może absolutnie wszystko.

Aktualności

Wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Szymanowskiego i Smetany

Program najbliższego koncertu abonamentowego w Filharmonii Podkarpackiej wypełnią utwory Karla Szymanowskiego i Bedřicha Smetany. Orkiestrę poprowadzi utalentowany dyrygent młodego pokolenia Gaetano Lo Coco. Solistą wieczoru będzie francuski wiertuoz skrzypiec François Pineau-Benois.

Aktualności

Nowe ogłoszenie organizatorów Rzeszowskich Juwenaliów. Kolejny artysta w line-upie

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów zaskoczyli i ogłosili jeszcze jednego wykonawcę tegorocznej edycji wydarzenia. 9 maja na scenie Brend wystąpi Gibbs.

Aktualności

Niezależne kino na światowym poziomie na ekranie WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fundacja „Cinema Art” zapraszają 22 kwietnia 2026 r. (środa) o godz. 18:30 na projekcję filmów nagrodzonych podczas 19. edycji Festiwalu GRAND OFF im. Witolda Kona -...

Aktualności

Sport motywem przewodnim tegorocznego Święta Paniagi. Znamy program

Jak co roku, ul. 3 Maja na jeden dzień stanie się tętniącą życiem przestrzeń dla mieszkańców i turystów z licznymi atrakcjami, w tym koncertami, spektaklami, pokazami artystycznymi oraz innymi wydarzeniami plenerowymi. W...

Reklama