Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Piotr Baron Quintet zainauguruje XI Podkarpacką Jesień Jazzową

Dodano: 04.09.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

Już 13 września odbędzie się inauguracja XI Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Podczas koncertu pn. „Wodecki Jazz” usłyszmy jazzowe interpretacje ponadczasowych utworów Zbigniewa Wodeckiego wykonanych przez Piotr Baron Quintet. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa do końca listopada.

WODECKI JAZZ  to koncertowy bestseller, który zachwyca publiczność, łącząc jazzowe brzmienia z niezapomnianymi tematami muzycznymi Zbigniewa Wodeckiego – artysty, z którym wykonawcy tego projektu przez lata współpracowali.

Nowe, jazzowe interpretacje ponadczasowych utworów pana Zbigniewa stanowią wyjątkowe zaproszenie do odkrycia piękna świata jazzu i jego nieograniczonych możliwości. Koncert był wykonywany na wielu festiwalach, w salach koncertowych, filharmonicznych i zabytkowych.

Piotr Baron to jeden z najważniejszych saksofonistów i liderów polskiej muzyki jazzowej obok Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Tomasza Szukalskiego - czy Zbigniewa Namysłowskiego. Jest instrumentalistą, wykładowcą, publicystą, producentem, kompozytorem i aranżerem, dyrektorem orkiestry, a także głową muzycznej rodziny. Muzyczne drogi Piotra Barona przecięły się z legendarnymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie, byli to m. in. Ray Charles, Art Farmer, Wadada Leo Smith, Tomasz Stańko, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Eddie Henderson. Od ćwierćwiecza pozostaje w ścisłej czołówce ankiety „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum”. Koncert Piotra Barona to nie tylko wspaniałe doświadczenie muzyczne, ale także spotkanie z jednym największych muzyków i osobowości w historii polskiej muzyki jazzowej !

Koncert inaugurujący XI Podkarpacką Jesień Jazzową odbędzie się 13 września o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Darmowe wejściówki można pobrać ze bilety.kulturapodkarpacka.pl/bilety

Zespół Piotr Baron Quintet wystąpi w składzie:

  • Piotr Baron - saksofon
  • Robert Majewski - trąbka
  • Michał Tokaj - piano
  • Maciej Adamczak - kontrabas
  • Patryk Dobosz - perkusja

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zmiana kolejności filmów w grudniowym DKF Klaps. Dodatkowy pokaz w kinie Zorza

Z przyczyn technicznych, Wojewódzki Dom Kultury zmuszony był zmienić kolejność wyświetlanych filmów w grudniowym repertuarze DKF Klaps.

Aktualności

VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców spragnionych świątecznego klimatu na VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój.

Aktualności

Mikołajkowy Maraton Horrorów postraszy w kinach Helios

Maniakalny klaun, mroczne legendy, przerażające tajemnice - to wszystko zawładnie kinami Helios już w najbliższy piątek, 9 grudnia w ramach Mikołajkowego Maratonu Horrorów.

Aktualności

Twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis w Muzeum Dobranocek

Wystawa zatytułowana "Titka – wystawa twórczości Teresy Puchowskiej-Sturlis" dostępna będzie od 8 grudnia 2022 r.

Aktualności

Wielka bitwa artystów w Rzeszowskich Piwnicach

9 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się finał konkursu artystycznego Art Fight Club organizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Aktualności

Krzysztof Kieślowski w obiektywie Piotra Jaxy. Nowa wystawa w GFMR

„Remembering Krzysztof” to tytuł wystawy operatora filmowego i fotografa Piotra Jaxa, która zaprezentowana zostanie na finał tegorocznej edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wernisaż już za dwa tygodnie.

Aktualności

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

Jarmark Bożonarodzeniowy, snowtubing, diabelski młyn, karuzela, Festiwal Czekolady, Świąteczny Konwój Radia ZET czy Fireshow - to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano dla mieszkańców Rzeszowa w ramach tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim...

Reklama