Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Piotr Milewski spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Dodano: /

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Piotrem Milewskim - znanym pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Koi Koi popularyzująca kulturę japońską na Podkarpaciu.

Piotr Milewski - pisarz, fotografik, wędrowiec. Urodził się w 1975 roku w Chełmie, wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał  w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii.

Był nauczycielem angielskiego, pomocnikiem kucharza na obozie dla upośledzonych umysłowo w USA, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, wykładowcą akademickim, Świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo, roznosicielem ulotek , sprzedawcą prasy, dziennikarzem, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie, ankieterem. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia w: National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Teraz” (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.*

*Nota biograficzna ze strony  https://piotrmilewski.com/about

Spotkanie z Piotrem Milewskim odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 października 2023 r. o godz. 18:00 w Filii WiMBP nr 5, przy ul. Budziwojskiej 194. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać dzwoniąc pod nr tel. 17 866 94 67 lub pisząc maila na adres filia-5@wimbp.rzeszow.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Rzeszów Minimalny" - wystawa rzeszowskiego fotografa w Plazie

W „Strefie Kultury” centrum handlowego Plaza można oglądać wystawę fotografii Artura Wysockiego zatytułowaną „Rzeszów Minimalny”. W grudniu ubiegłego roku wystawa prezentowana była w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

Rzeszowskie Piwnice podsumowały dotychczasową działalność. Jakie są plany na 2023 rok?

Rzeszowskie Piwnice podsumowały pierwszy rok swojej działalności. Przy okazji dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje zaplanowano na 2023 rok. Ma być jeszcze więcej wydarzeń. W planach jest również m.in. otwarcie winoteki i ogródka...

Aktualności

Ferie z ROSiR. Wodny tor przeszkód i inne atrakcje

„0% nudy i 100% endorfin” – pod takim hasłem odbędą się ferie zimowe w obiektach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Hitem tegorocznym ferii będzie wodny tor przeszkód.

Aktualności

"Granica. Ludzie w drodze" - wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Sadowskiej

Wystawa jest kolejną odsłoną organizowanych w Rzeszowie spotkań poświęconych uchodźcom i migrantom, sytuacjom, z którymi mierzymy się na polskich granicach.

Aktualności

Koncert Czesława Mozila wyprzedany. Będzie dodatkowy występ

W związku z ekspresową wyprzedażą koncertu Czesława Mozila zaplanowanego na 10 marca o godz. 18:00 w Rzeszowie, organizatorzy ogłosili drugi koncert, który odbędzie się w tym samym dniu, o godz. 20:30.

Aktualności

Ferie zimowe w Rzeszowie. Dwa tygodnie pełne atrakcji

Miasto oraz podległe mu jednostki, przygotowało szereg atrakcji z okazji zbliżających się ferii zimowych w Rzeszowie.

Aktualności

Bezpłatny pokaz drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory"

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. BIAŁY".

Reklama