Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Podkarpacki Festiwal Patriotyczny. Koncerty, pokaz filmowy i turniej rycerski

Dodano: /

2 maja 2024 r., w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, już po raz trzeci w Rzeszowie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego. Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Festiwal odbędzie się w fosie Zamku Lubomirskich. Wydarzenie rozpocznie przemarsz z rzeszowskiego rynku z Orkiestrą Wojskową na miejsce wydarzenia. Po odśpiewaniu hymnu czeka nas wiele atrakcji. Na festiwalowej scenie wystąpią młodzi artyści – uczniowie Dominika Kindrat Vocal Studio, a także Robert Uchwat. Po południu w koncercie pn.: „Naprzód do boju żołnierze” zobaczymy i usłyszymy solistów i grupy artystyczne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Głównym punktem programu będzie koncert „Niepodległej” w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem oraz gościnnym udziałem Marcina Sójki. Artyści wykonają najpiękniejsze piosenki patriotyczne. Podczas koncertu usłyszymy też wiersze mjr. Adama Kowalskiego w melorecytacjach Mateusza Witczuka.

Na zakończenie festiwalu zaplanowano plenerowy pokaz „Powstaniec 1863”. 

W ramach festiwalu tradycyjnie odbędzie się również Rzeszowski Turniej Rycerski Zakonu Rycerzu Boju Dnia Ostatniego. Elementem wydarzenia będą także stoiska militarne i historyczne.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Seans filmowy za 12 zł. Święto Kina w Rzeszowie już 15 grudnia

Trzy rzeszowskie kina biorą udział w corocznej inicjatywie pn. „Święto Kina”. 15 grudnia bilety na wszystkie seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł.

Aktualności

Spektakl "Siemaszki" na najważniejszym festiwalu teatralnym w Polsce

Spektakl rzeszowskiego teatru weźmie udział w konkursie głównym festiwalu Boska Komedia.

Aktualności

Magia świąt na rzeszowskim Rynku. Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Parada z elfami, Mikołajem oraz bajkowymi postaciami „otworzyła” w tym roku sezon świąteczny na rzeszowskim Rynku. Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy przyciąga jak na razie tłumy rzeszowiaków.

Aktualności

W sobotę rusza lodowisko w Millenium Hall

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą już w sobotę 7 grudnia 2019 roku zostanie otwarte lodowisko na Skwerze w Millenium Hall.

Aktualności

06. Festiwal Nowego Teatru dobiegł końca. Przyznano nagrodę dziennikarzy oraz publiczności

Nagroda Główna im. Joanny Puzyny-Chojki, przyznawana przez jury dziennikarskie, dla spektaklu „Staff Only” Biennale Warszawa. Rzeszowskiej publiczności serce skradł Teatr im. Stefana Jaracza z Łodzi, który do „Siemaszki” przyjechał ze spektaklem „Idioci”.

Reklama