Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższym tygodniu na dwa seanse w ramach cyklu Kina Konesera. W poniedziałek, 10 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się projekcja filmu "Parasite", natomiast w środę, 12 sierpnia kino wyświetli film Tu i Teraz.
O filmach.
PARASITE
„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.
TU i TERAZ
Instagramowa znajomość, która zmieniła jego życie. Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Dumny z dwóch dorosłych synów i za pan brat z wyrozumiałą eks żoną, wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy zupełnie przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków a ona o życiu w Seulu, mieście kwitnącej wiśni. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu. Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka. Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się w umówionym miejscu. Przez kilka dni koczuje na najnowocześniejszym i największym lotnisku świata z nadzieją że Soo się jednak zjawi. Poznaje pracowników lotniska, zaprzyjaźnia się z koszykarzami francuskiej reprezentacji, gotuje z tamtejszym kucharzem. Jego niewiarygodna historia trafia do internetu, hasztag "iamhere" błyskawiczne zyskuje popularność, a Stéphane zostaje okrzyknięty "francuskim kochankiem". Czy Stéphane'owi uda się odnaleźć Soo?
 
                                 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                        ![Na Podkarpaciu powstanie nowa obwodnica. Podpisano umowę [video-wizualizacja]](/image/c/800/520/news/20251031/obwodnica-foto.jpg) 
                                        ![Postać Matki motywem przewodnim festiwalu „Źródła Pamięci” [PROGRAM]](/image/c/800/520/news/20251031/acta-est-fabula-premiera-fot-jacek-maria-stoklosa-78-1440x885-a.jpg) 
                                         
                                         
                                        ![Budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Sieciecha w Rzeszowie [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251028/sieciecha-01.jpg) 
                                ![Wisłokostrada - nowe zdjęcia z budowy [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251023/wislokostrada-04.jpg) 
                                 
                                         
                                         
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                             
                             
                             
                            
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz