Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Ponad 370 zdjęć na wystawie XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Dodano: 17.04.2024 r. / ViC

Do końca kwietnia w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie można oglądać wystawę prac podkarpackich fotografów w ramach XXII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych, organizowanych pod patronatem pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Na tegoroczną edycję Konfrontacji wpłynęło 376 zdjęć wykonanych przez 138 fotografików i fotografów z 19 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych. Ekspozycja prezentuje dorobek twórczy Podkarpacia a Konfrontacje kolejny raz są okazją porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

Po dokonaniu oceny zgłoszonych zestawów wystawienniczych Jury przyznało równorzędne  nagrody pieniężne (po 1000 zł) i wyróżnienia (po 600 zł) ufundowane przez Dyrektora  Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

NAGRODY (po 1000 zł): 

- Brzozowski Klub Fotograficzny BeKaF, 
- Jarosławska Grupa Fotograficzna JGF działająca przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, 
- Klub Fotograficzny ATEST 70 działający przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, 
- Klub Fotograficzny LENS działający w Uniwersytecie Rzeszowskim, 
- Pracownia Fotograficzna Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie, 
- Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne RSF. 

WYRÓŻNIENIA (po 600 zł): 

- Fotoklub RCKP w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, 
- Grupa FOTOSPICHLERZ w Centrum Kultury i Sztuki w Łące, 
- Klub Fotograficzny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego, 
- Krośnieńska Grupa Fotograficzna CAMERA OBSCURRA, 
- Krośnieńskie Kółko Fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA, 
- Mielecka Grupa Fotograficzna MGF. 

Pozostałe grupy uczestniczące w Konfrontacjach otrzymują pamiątkowe Dyplomy:

- Foto Klub PCEK w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, 
- Klub fotograficzny w Niżańskim Centrum Kultury, 
- Klub fotograficzny WĘGRZYN - foto-winnica w Węgierce, 
- Klub Fotograficzny ZOOM w Sanoku, 
- Przyparafialne Koło Fotografów - Parafia św. Rodziny w Rzeszowie, 
- Szkolne Koło Fotograficzne Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie, 
- Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne. 

Wystawa będzie czynna w Galerii WDK do 30 kwietnia br.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Legenda polskiej estrady wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

Maryla Rodowicz dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Legenda polskiej estrady wystąpi w drugim dniu festiwalu na scenie PRz.

Aktualności

Prace kilkunastu fotografów z kolektywu 52flickers na wystawie w Galerii Nierzeczywistej

6 marca w murach Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy kolektywu fotograficznego 52flickers zatytułowanej “Punkt przecięcia”. Na ekspozycji prezentowane są prace kilkunastu członków grupy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca...

Aktualności

MIÜ wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

MIÜ to kolejny raper w line-upie tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Reprezentant młodego pokolenia pojawi się na scenie Brend w pierwszym dniu imprezy, tj, 8 maja.

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Aktualności

Znamy wykonawców kolejnej edycji Etno-Wiosny. Cykl rozpocznie koncert Bum Bum ORKeSTAR

14 marca 2026 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego cyklu „Etno-Wiosna”. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół Bum Bum ORKeSTAR. W kolejnych miesiącach usłyszymy takich wykonawców jak:...

Reklama