Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Prace młodych fotografów w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Dodano: 23.01.2024 r. / ViC

Przez ponad miesiąc w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa prezentowane będą prace fotografów młodego pokolenia, wykonane w trakcie działań teatralnych odbywających się w sąsiadującym z Galerią I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego.

Nowa wystawa w GFMR jest „wizualną opowieścią o polskich kobietach malarkach i ich drodze do wolności w sztuce. Fotografie wykonano m.in. podczas premierowego spektaklu pt. "Posiostrzenie", przygotowanego przez Teatr Bizarny oraz towarzyszących temu realizacji. Premiera odbyła się 10 czerwca 2023 roku w budynku I LO.

Wernisaż wystawy o takim samym tytule jak spektakl teatru Bizarny, odbędzie się w najbliższy piątek, 26 stycznia 2024 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 2 marca br. Wstęp wolny.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia trzech młodych fotografów: Kacpra Bijosia, Jakuba Paśko i Dawida Chmiela. Poniżej krótkie informacje o autorach.

Kacper BIJOŚ - urodzony w 2003 roku, aktualnie student fotografii w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi . Ukończył Studium Akademii Fotografii w Krakowie. Jego prace często zgłębiają tematykę społeczną. Za pomocą kształtu, barwy, czy czasu ekspozycji manipuluje obrazem, poszukując swojego własnego języka wizualnego.

Jakub PAŚKO - urodzony w 2001 roku w Rzeszowie - fotograf, aktualnie student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jego pasja do fotografii rozwija się równolegle do zdobywanej wiedzy z dziedziny grafiki, co wpływa na oryginalność i nowoczesność jego projektów.

Dawid CHMIEL - zajmuje się fotografią portretową, podejmując się również motywów modowych. Jego obecna działalność skupia się wokół kolektywu Xource, który jest swoistym trio - fotograf, modelka i projektantka. Specyfika ugrupowania pozwala na działalność artystyczną w zakresie mody i nie tylko.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Finał Senioraliów Rzeszowskich. Koncert zespołu Baciary na bulwarach

Już w piątek 12 września 2025 roku na rzeszowskich bulwarach odbędzie się wielki finał tegorocznych Senioraliów. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i pokazów artystycznych adresowanych do mieszkańców powyżej 60 roku życia....

Aktualności

Otwarcie nowej filii Rzeszowskiego Domu Kultury „Karolinka”

15 września 2025 r. swoją działalność rozpocznie nowa filia Rzeszowskiego Domu Kultury. W dniu otwarcia będzie można poznać instruktorów, zapytać o prowadzone przez nich zajęcia oraz dokonać zapisów.

Aktualności

Breakout Days 2025. Na 3 dni Rzeszów zmieni się w „stolicę bluesa” [PROGRAM]

Rzeszów Breakout Days to coroczny festiwal poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Przez kilka dni w stolicy Podkarpacia odbywają się koncerty i inne wydarzenia upamiętniające tego legendarnego artystę.

Aktualności

"Ceremonia" otworzy nowy sezon artystyczny w Teatrze Przedmieście

13 września 2025 r. rusza nowy sezon artystyczny 2025/2026 w Teatrze Przedmieście. O godz. 19:00 zaprezentowany zostanie spektakl „Ceremonia”.

Aktualności

Orkiestra Księżniczek - część 2. już 4 października w Filharmonii Podkarpackiej

Jedyny taki projekt na świecie! Druga część niesamowitego muzycznego show, które pokochały setki tysięcy widzów w całej Polsce. Bestseller, który łamie konwenanse, bije rekordy popularności i zachwyca widzów w każdym wieku

Aktualności

Wrześniowe koncerty w Filharmonii Podkarpackiej

Zanim rozpocznie się nowy sezon artystyczny w Filharmonii Podkarpackiej, melomani będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych koncertach, organizowanych w ramach cyklu BOOM (Balet, Opera, Operetka, Musical).

Aktualności

Kiermasz Wyczytanych Książek w Rzeszowie. Blisko 3000 tytułów w wyjątkowych cenach

Prawie 3 tysiące tytułów znajdzie się w ofercie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie podczas najbliższego Kiermaszu Wyczytanych Książek. Tym razem wydarzenie będzie dwudniowe.

Aktualności

Startują Senioralia Rzeszowskie. 30 wydarzeń w ciągu 7 dni

Ponad 30 wydarzeń zaplanowano w ramach tegorocznej edycji Senioraliów Rzeszowskich, czyli tygodniowego cyklu realizowanego z myślą o starszych mieszkańcach miasta. Inauguracja odbędzie się w piątek, 5 września na rzeszowskim Rynku.

Reklama