Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Prace polskich fotografów z tytułem EFIAP w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Dodano: /

Dyrektor Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa Ryszard Winiarski oraz Tomasz Sobczak kurator i współautor wystawy zapraszają do zwiedzania wystawy fotografii „Excellence FIAP Polska 2”.

Jest to druga odsłona wystawy polskich artystów posiadających tytuł EFIAP. Autorami wystawy są: Marcin Bawiec, Jan Brdej, Cezary Dubiel, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak, Grzegorz Wójcik, Krzysztof Zając.

Wystawa „Excellence FIAP Polska 2” powstała z uwagi na kolejną aukcję sztuki na zaproszenie domu aukcyjnego Face To Face ART, która odbyła się w czerwcu 2020 w Warszawie pod tym samym tytułem.

Większość z tych prac przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Zrobione są one na certyfikowanych papierach i występują w limitowanym nakładzie. Każdy z autorów prezentuje indywidualne spojrzenie na świat. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości.

Wystawę można oglądać w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, przy ul. 3 Maja 9 w dniach od 15 lutego do 24 marca 2021 roku. 

 

--------------------

FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej zrzeszająca organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich. Excelence FIAP to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację i oznacza wybitnego artystę sztuki fotograficznej. Starać się o niego może każdy fotograf, zarówno profesjonalny jak i amator. W Polsce tytuł ten posiada niespełna trzydziestu żyjących artystów.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Gwieździste niebo, poezja i muzyka na cymbałach - 4. Nocny Targ Poetycki

23 maja na placu za budynkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Nocnego Targu Poetyckiego.

Aktualności

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK. "Przenosimy się bliżej centrum miasta"

Estrada Rzeszowska ogłosiła lokalizację tegorocznego Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. - W tym roku przenosimy się bliżej centrum miasta – napisano w mediach społecznościowych.

Reklama