Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Premiera „Fausta” Goethego w teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Dodano: 12.12.2025 r. / Redakcja

Faust w reż. Jana Nowary / fot. Wiktoria Cieśla
Faust w reż. Jana Nowary / fot. Wiktoria Cieśla

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza  na niezwykłą podróż przez uniwersalne pytania o życie, prawdę, wolność , które definiują nas jako ludzi. „Faust” Johanna Wolfganga von Goethego w reżyserii Jana Nowary to magiczne widowisko, które przeniesie Was w głąb najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Historia Fausta, Małgorzaty i Mefistofelesa, których losy splatają się w opowieść o prawdzie, pożądaniu  i nieustannym pragnieniu poznania „więcej”. Premiera odbędzie się 12 grudnia 2025 r. na finał projektu KLASYKA 3.0.

Faust - uczony o umyśle wyprzedzającym epokę - pozornie ma wszystko, a mimo to czuje palącą żądzę i wieczne nienasycenie. W chwili skrajnego zwątpienia spotyka Mefistofelesa: obietnicę nieskończonego poznania i rozkoszy. Ceną za spełnienie ma być jego dusza.

„Faust” to teatr , który łączy klasykę z nowoczesnością i mistykę z realizmem.Wyjątkową atmosferę spektaklu współtworzy hipnotyczna choreografia Jarosława Stańka, potęgująca emocje muzyka Tomasza Bajerskiego oraz  metafizyczna przestrzeń scenografii Magdaleny Gajewskiej.

Zanurzcie się w odmętach ludzkich pragnień, pokus i sekretów. Wkroczcie do świata pełnego magii i tajemnic, w którym  opowieść o człowieku, Bogu i szatanie nabiera nowego, elektryzującego wymiaru.

Czy człowiek spragniony prawdy i miłości może bezkarnie sięgnąć po mroczne siły, które obiecują wszystko w zamian za jego duszę?  Czy zło może być częścią boskiego planu?

  • premiera – 12 grudnia 2025
  • autor –  Johann Wolfgang von Goethe
  • przekład – Krzysztof Lipiński
  • reżyseria, dramaturgia, opracowanie tekstu – Jan Nowara
  • scenografia, kostiumy, reżyseria świateł – Magdalena Gajewska
  • muzyka – Tomasz Bajerski
  • choreografia – Jarosław Staniek
  • projekcje – Olga Balowska
  • inspicjentka – Anna Jochym

Spektakl od 16. roku życia.

Czas trwania: 100 min

  • Dyrektor / Pan - Sławomir Gaudyn
  • Poeta / Faust - Robert Żurek
  • Aktor / Mefistofeles - Michał Chołka
  • Duch Ziemi - Paweł Gładys
  • Małgorzata - Aniela Kowalska
  • Marta - Magdalena Kozikowska - Pieńko
  • Czarownica / Czarownica Handlarka - Anna Demczuk
  • Walentyn - Mateusz Marczydło
  • Zły Duch - Józef Hamkało
  • PIEKIELNE TOWARZYSTWO:
  • Karolina Kochańska
  • Magdalena Kozikowska - Pieńko
  • Aleksandra Ożóg
  • Paweł Gładyś
  • Józef Hamkało
  • Mateusz Marczydło
  • Piotr Napierała

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Noc Muzeów powraca do łańcuckiego Zamku

W sobotę 4 czerwca turyści będą mogli obejrzeć wnętrza I piętra rezydencji. Nocne zwiedzanie reprezentacyjnych pokoi odbędzie się w blasku zamkowych żyrandoli.

Aktualności

7. KINOLUB - festiwal filmów dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie

Siódma edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 10 - 15 czerwca 2022 r.

Aktualności

Znamy pełny line-up KultURaliów 2022

Na scenie m.in. Łydka Grubasa, Zenek Kupatasa, Maciej Maleńczuk, Kalwi i Remi, Paluch i Video.

Aktualności

Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie wznawia zajęcia edukacyjne

Muzeum jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, również w czasie wakacji.

Aktualności

Bezpłatne wydarzenia w Rzeszowskich Piwnicach dla dzieci i dorosłych z Polski i Ukrainy

Rzeszowskie Piwnice biorą udział w cyklu wydarzeń z Funduszami Unijnymi, które są bezpłatne i prowadzone z udziałem tłumacza ukraińskiego. To między innymi warsztaty dźwiękowe, Silent Disco, warsztaty ceramiki i spacer fotograficzny.

Aktualności

Mata ogłosił trasę koncertową. Rzeszów jednym z przystanków

Znakiem rozpoznawczym trasy będzie wyjątkowa oprawa audiowizualna i nietypowe lokacje, w których wystąpi raper.

Reklama