Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Premiera hitu „Całkiem Nowa Bajka” w wykonaniu artystek z Rzeszowskiego Domu Kultury

Dodano: 26.06.2024 r. / Redakcja

Kadr z teledysku
Kadr z teledysku

Z okazji przywitania lata na YouTube odbyła się premiera teledysku Rzeszowskiego Domu Kultury nagranego do coveru popularnego utworu „Całkiem Nowa Bajka”. Klip został zrealizowany w ramach nowej inicjatywy miejskiej #młodziwkultuRZE i stanowi podsumowanie zakończonego roku kulturalnego 2023/2024. W teledysku wystąpiły utytułowane artystki z Rzeszowskiego Domu Kultury, a zdjęcia do produkcji powstały w scenerii osiedla Słocina.

Teledysk do coveru znanego i lubianego utworu „Całkiem Nowa Bajka” z nowej odsłony „Akademii Pana Kleksa” stanowi wkład Rzeszowskiego Domu Kultury w rozwój miejskiej inicjatywy #młodziwkultuRZE. Jest on nie tylko podsumowaniem pracy, talentów i zaangażowania młodych artystów, ale również całego sezonu artystycznego, pełnego wyzwań, emocji i sukcesów. Jest także dowodem na to, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pasji można tworzyć rzeczy wyjątkowe.

W nagraniu coveru i teledysku wzięły udział wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście, będące podopiecznymi Pracowni Muzycznej Dominiki Kindrat: Maja Bęben, Zofia Bednarska, Lena Karbowska, Łucja Kwolek, Hanna Lesiak, Izabela Malec, Gabriela Penar, Aleksandra Pociask, Kinga Siewierska, Julia Tracz, Antonina Uściłowska oraz Kornelia Woś. W klipie wystąpiły także gościnnie dwie tancerki z Grupy Reprezentacyjnej Rzeszowskiego Domu Kultury ArtDance – Amelia Rusinek oraz Aleksandra Winiarz, za których przygotowanie choreograficzne i akrobatyczne odpowiedzialni byli instruktorzy: Wiktoria Lech oraz Aleksander Szczerbaty.

Cover utworu „Całkiem nowa bajka” został zarejestrowany w ERDEK Studio działającym  w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina, a nad jego nagraniem czuwał realizator dźwięku Zbyszek Tokarz. Teledysk autorstwa Szymona Muszańskiego został nakręcony w kilku lokalizacjach na osiedlu Słocina i można w nim ujrzeć między innymi malowniczy Park im. Władysława Szafera. Za koordynację całego projektu odpowiedzialna była Matylda Foltyn z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Klip możecie zobaczyć poniżej:





Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Taniec pod gołym niebem. Potańcówka Miejska na rzeszowskich Bulwarach

Seniorzy do tańca! Zbliża się kolejna Potańcówka Miejska pod gołym niebem. Uczestnicy po raz kolejny zyskają możliwość wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej

Aktualności

Fotograficzna podróż po Polsce. Wystawa Mirosława Raka w Galerii Nierzeczywistej

„Fotografia ojczysta wiek XXI” to fotograficzna podróż Mirosława Raka po Polsce – zarówno w miejsca dobrze znane i tłumnie odwiedzane przez turystów, jak i te położone z dala od popularnych szlaków, a...

Aktualności

„Śmierć na gruszy” – widowiskowy spektakl Teatru Przedmieście w plenerze

W sobotę, 26 lipca o godz. 20.00, na placu przed siedzibą Teatru Przedmieście będzie można zobaczyć widowiskowy spektakl plenerowy zatytułowany "Śmierć na gruszy”.

Aktualności

Tomasz Jachimek gościem Letnich Ogrodów Literackich

Tomasz Jachimek, artysta kabaretowy, stand-uper i konferansjer będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Wielka impreza taneczna w samym sercu Rzeszowa! Kilka rodzajów muzyki

W pierwszą sobotę sierpnia Skwer Kultury na rzeszowskim Rynku zamieni się w wielki parkiet taneczny. Odbędzie się tam Silent Disco z trzema kanałami do wyboru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Aktualności

Piknik Amerykański na rzeszowskich bulwarach. Kowboje, Chuck Norris i Alabama Band

Już po raz trzeci w stolicy Podkarpacia odbędzie się Piknik Amerykański. Podczas imprezy na przybyłych czekać będzie sporo atrakcji inspirowanych kulturą Stanów Zjednoczonych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Aktualności

Rockowa Noc 2025. Przegląd zespołów i cztery wyjątkowe koncerty na Lisiej Górze za free

Już po raz 20. w stolicy Podkarpacia odbędzie się Rockowa Noc. W programie: przegląd młodych zespołów oraz cztery koncerty. Co ważne, w tym roku impreza jest bezpłatna!

Reklama