Rzeszów - Czwartek, 14.08.2025
Reklama

RDK pokaże twórczość młodych artystów. Powraca "Przestrzeń dla młodej sztuki"

Dodano: /

W ramach trwających ferii zimowych, Rzeszowski Dom Kultury powróci z inicjatywą „Przestrzeń dla młodej sztuki”, dzięki której ponownie zaprezentuje sylwetki i dorobek utalentowanych rzeszowskich artystów. Zaplanowano dwie pilotażowe odsłony:  warsztaty malarskie i wystawę prac Karoliny Hady-Surowiec oraz warsztaty fotograficzne połączone z wystawą fotografii Joanny Michałek. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 „Przestrzeń dla młodej sztuki” to inicjatywa RDK, która zadebiutowała po raz pierwszy w 2016 roku jako zwycięskie zadanie w konkursie grantowym Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Projekt miał na celu zwiększenie jakości sztuki tworzonej przez młodych twórców.
W prowadzonych wówczas warsztatach wzięło udział trzydziestu lokalnych artystów, a efektem ich pracy były trzy zrealizowane imprezy: pokaz tańca ulicznego, koncert oraz wystawa prac.

„Przestrzeń dla młodej sztuki” powraca w ramach tegorocznych ferii zimowych. Pierwsza odsłona przedsięwzięcia zrealizowana zostanie w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a i poświęcona będzie Karolinie Hady-Surowiec – artystce z Rzeszowa, która od kilkunastu lat spełnia się w wielu dziedzinach sztuki. W czwartek 24 lutego 2022 roku o godzinie 16:30 poprowadzi ona warsztaty malarskie pod nazwą „Zabawa abstrakcją”, natomiast w piątek 25 lutego 2022 roku o godzinie 18:00 zorganizowana zostanie wystawa jej prac malarskich. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a zapisy na warsztaty odbywają się pod numerem 515 409 232.

Druga odsłona „Przestrzeni dla młodej sztuki” dedykowana będzie Joannie Michałek – rzeszowskiej artystce, której pasjami są fotografia i grafika. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 lutego 2022 roku o godzinie 12:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. W jego programie znajdą się warsztaty fotograficzne pod nazwą „Jak zrobić ciekawe zdjęcie
na Instagram” oraz wirtualna wystawa fotografii Joanny Michałek zatytułowana „Rzeszów okiem młodego artysty”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem  509 541 087.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Dwa filmy nominowane do Oscarów w kinie Zorza bez reklam

W najbliższy piątek, 31 stycznia 2025 r. w kinie Zorza będzie można obejrzeć na wielkim ekranie dwa filmy, które powalczą w tym roku o Oscara. Warto dodać, że obydwa seanse będą wyświetlane...

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement powraca do Rzeszowskich Piwnic

Sceptic to pierwszy zespół, który wystąpi w ramach tegorocznej serii koncertów spod szyldu „Rockowa Noc from the Basement.

Reklama