Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Rockowa Noc 2024. Znamy kolejne zespoły, które zagrają na festiwalu

Dodano: 06.11.2024 r. / Redakcja

Percival / fot. Wojtek Cupiał - Archiwum RESinet.pl
Percival / fot. Wojtek Cupiał - Archiwum RESinet.pl

Las Trumien i Percival Schuttenbach dołączają do line-upu tegorocznej edycji festiwalu Rockowa Noc. Do rozpoczęcia festiwalu pozostało nieco ponad tydzień.

19. edycja Rockowej Nocy odbędzie się w dniach 15 -16 listopada 2024 r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej. W ramach festiwalu wystąpi 8 zespołów. Do dnia dzisiejszego organizatorzy ujawnili 6 wykonawców. Są to: Turbo, Black River, Halucynogen, Supervoid Messengers, Las Trumien i Percival Schuttenbach. 2 ostanie kapele poznamy 7 listopada.


Percival Schuttenbach - największy zespół folk metalowy w Polsce, łączący słowiańską kulturę z ciężkimi brzmieniami. Na czele grupy stoją Katarzyna Bromirska (wiolonczela, wokal) i Mikołaj Rybacki (gitara), tworząc energetyczne show. Zespół zasłynął współtworzeniem nagradzanej ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i koncertował w całej Europie, występując m.in. obok Marylina Mansona, Paradise Lost i Arkony.

Las Trumien - katowicko-wrocławska kolaboracja rzucająca w słuchacza najbardziej plugawymi kartami ludzkiej historii. W skład zespołu wchodzą muzycy m.in. Mentora, O.D.R.A. i wielu innych kapel. Od początku działalności związani są z labelem Piranha Music, mając na koncie 5 materiałów: Dwie EPki (kolejno: „Las Trumien” z 2020 roku oraz „Więcej Śmierci” wydane rok później) oraz dwa długogrające wydawnictwa: „Licząc umarłych” i „Głód zabijania”. W 2024, po ponad roku przerwy, ukaże się najnowszy album zespołu – „Budowniczowie grozy”. Tak brzmi sludge metal z ciemnych, szemranych uliczek śląskich miast, w które lepiej nie zapuszczać się samotnie.

Karnety na Rockową Noc 2024 dostępne są na stronie bilety.rzeszowskiepiwnice.pl

Tegoroczny festiwal poprzedziło kilka koncertów, które odbyły się pod hasłem „Rockowa Noc from the Basement”. W ramach tej inicjatywy, w Rzeszowskich Piwnicach zagrali: Jesus Chrysler Suicide, Popiór i Simplicity i Rosemarry.

W ramach after party po Rockowej Nocy, 30 listopada 2024 r. w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi warszawski zespół Sunnata. Koncert będzie zwieńczeniem cyklu „Rockowa Noc from the Basement” i jednocześnie na trasie koncertowej zespołu, związanej z promocją najnowszej płyty "Chasing Shadows".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku w stylu retro [2 - 4.01.2025]

Kończy się zimowa przygoda w Świątecznym Miasteczku. Ostatni weekend atrakcji upłynie w klimacie dawnych lat. Na gości czeka Jarmark Bożonarodzeniowy pełen smaków i niespodzianek, muzyczne wydarzenia, rodzinne atrakcje oraz kultowy świąteczny autobus...

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku. DJ Party w sercu miasta

Bez koncertów, fajerwerków i muzycznych gwiazd – tak jak w poprzednich latach Rzeszów pożegna stary i powita Nowy Rok. Miejska zabawa sylwestrowa odbędzie się w Świątecznym Miasteczku i będzie miała kameralny charakter.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [26 – 28.12.2025]

Przed nami przedostatni weekend z atrakcjami w Świątecznym Miasteczku. W programie m.in. ozdabiania pierniczków, występy artystyczne, rodzinny seans filmowy oraz świąteczne zabawy i potańcówki, które rozgrzeją zimowe wieczory.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Reklama