Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

„Rzeszów tańczy, Rzeszów śpiewa” - koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty

Dodano: 13.10.2025 r. / Redakcja

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty / fot. Dorian Kapiszewski
Zespół Pieśni i Tańca Karpaty / fot. Dorian Kapiszewski

Blisko 100 artystów weźmie udział w koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 października 2025 roku o godzinie 16:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. Ma na koncie kilkaset koncertów w całej Polsce oraz za granicą, jak również wiele nagród i wyróżnień. W 2025 roku Karpaty otrzymały Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Znak Kultury” za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania kultury.

Z okazji 25-lecia działalności artystycznej Zespół Pieśni i Tańca Karpaty zaprasza na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy „Rzeszów tańczy, Rzeszów śpiewa”, który organizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Na scenie pojawi się blisko 100 artystów – tancerze, wokaliści, kapela oraz grupy absolwenckie, którzy zabiorą publiczność w barwną podróż przez polski folklor. W programie nie zabraknie tańców narodowych, regionalnych i huculskich, a także tradycyjnych pieśni i melodii ludowych.

Koncert odbędzie się w sobotę 18 października 2025 roku o godzinie 16:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Bilety w postaci darmowych wejściówek można odebrać w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Liczba dostępnych biletów jest ograniczona. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko już po raz piąty w Rzeszowie

Nieoczywiste połączenia muzyczne i jazz w najlepszym wydaniu na światowym poziomie - już po raz piąty będziemy celebrować twórczość Tomasza Stańko, pochodzącego z Rzeszowa wybitnego trębacza jazzowego

Aktualności

Impreza z okazji 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Estrada Rzeszowska oraz Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na wspólne świętowanie 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w dniach 19-22 czerwca.

Aktualności

Międzysłów Karpat 2023. W Siemaszkowej rusza I edycja nowego festiwalu literackiego

Głównym elementem festiwalu będzie cykl spotkań autorskich, a na pierwsze z nich Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza już na początku czerwca.

Aktualności

DKF Klaps. Czerwiec z dobrym filmem w WDK

Miłośnikom dobrego kina polecamy zapoznanie się z czerwcowym repertuarem Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W programie 4 projekcje.

Aktualności

8. Ogólnopolski Festiwal "Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu" [PROGRAM]

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 8. Ogólnopolski Festiwal "Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu", który odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 roku na rzeszowskich Bulwarach. W programie koncerty reggae oraz...

Aktualności

Pierwszy w tym sezonie filmowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym

W najbliższy piątek w Letnim Ogródku Kulturalnym przy ul. Jagiellońskiej 24 odbędzie się pierwszy w tym sezonie filmowy pokaz plenerowy. Wyświetlony zostanie debiut Tomasza Habowskiego „Piosenki o miłości”.

Reklama