Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na premierę online "Musicalu w Meloniku"

Dodano: 02.04.2020 r. / ViC

Trwa akcja „#ZostańWDomu z kulturą” organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury. Z tej okazji już w najbliższa sobotę odbędzie się archiwalna premiera online nigdy wcześniej niepublikowanego musicalu „Różowy Pokoik” z 2011 roku. Jego realizacja odbyła się w ramach projektu „Musical w Meloniku”,w który zaangażowanych było blisko stu młodych artystów z Rzeszowa.

Najważniejszym wydarzeniem w pierwszym roku działalności Rzeszowskiego Domu Kultury było historyczne zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”, który została zorganizowany w 2010 roku przez Alior Bank, Narodowe Centrum Kultury, „Newsweek Polska” oraz „Fakt”. Dzięki 37 613 głosom internautów instytucja zyskała możliwość realizacji projektu pod nazwą „Musical w Meloniku”.

W realizację projektu „Musical w Meloniku” zaangażowanych było blisko stu młodych artystów wyłonionych w drodze castingu, którzy pracowali w sześciu oddzielnych sekcjach: aktorskiej, wokalnej, tanecznej, plastycznej, technicznej i promocyjnej. Na kartach historii Rzeszowskiego Domu Kultury zapisała się premiera musicalu pod tytułem „Różowy Pokoik”, która odbyła się 26 stycznia 2011 roku na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.  Trwałym efektem projektu jest realizowany po dzień dzisiejszy Festiwal Piosenki, Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”.

Internetowa transmisja archiwalnego nagrania z musicalu „Różowy Pokoik” odbędzie się w ramach akcji „#ZostańWDomu z kulturą” w sobotę 4 kwietnia 2020 roku o godzinie 18:00 na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury – www.facebook.com/RDK.Rzeszow.

Opis fabuły musicalu „Różowym Pokoik”

„Kiedy rozum śpi, budzą się demony”. Demonem dorastającej Kate okazuje się być świat, do którego ucieka w sennych marzeniach przed wiecznie skłóconymi rodzicami, przed matką, która jedynie wymaga i ciągle mówi „nie”, przed ojcem wątpiącym, czy Kate to istotnie jego dziecko.

Kiedy w różowym, „... od lat różowym pokoju” bohaterki pojawiają się demoniczni, ale akceptujący ją rówieśnicy, dziewczyna szybko podejmuje decyzję, pozwala porwać się wirowi zabawy i młodzieńczej miłości. Zachwyca ją, że ktoś próbuje poznać jej duszę, jej pragnienia, że interesuje go coś więcej, niż tylko oceny na świadectwie. Młoda i głodna życia dziewczyna nie zauważa jednak, że i w tym świecie nie może być naprawdę sobą. Pozwala przebrać się w gorset, który choć akceptowany przez nowych przyjaciół uwiera i zmusza do robienia rzeczy, na które Kate nie ma ochoty.

Czy dorastająca, podatna na wpływy Kate będzie umiała powiedzieć stanowcze „NIE”?

Czasem trzeba obejrzeć swoje życie... i śmierć na dużym ekranie własnej wyobraźni, by podjąć właściwą decyzję.  

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatne spacery po Rzeszowie trasą "Dziedzictwo Rzeszowskich Żydów"

Spacery organizuje Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Aktualności

Rockowa Noc x Faine Misto już w ten weekend. Znamy godziny koncertów

3 dni mocnego grania, Rockowe Miasteczko z polem namiotowym i strefami rockowej aktywności oraz polskie i zagraniczne zespoły w line-upie – tak w skrócie będzie wyglądała 17. edycja Rockowej Nocy, która w...

Aktualności

Imprezowy autobus w weekend na ulicach Rzeszowa. Kursy z przewodnikiem lub Dj'em

Akcja pod hasłem „Złap festiwalowy autobus” odbędzie się w ramach cyklu „Atrakcje na wakacje”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend na Bulwarach [Rozpiska godzinowa]

Przez dwa dni na dwóch scenach wystąpi kilkunastu artystów rodzimej sceny muzycznej. Muzyce towarzyszyć będą niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Aktualności

Finał Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Recital Filipe Verissimo

Ostatni koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o godz. 20:00 w Katedrze Rzeszowskiej. Wystąpi znakomity portugalski organista Filipe Verissimo.

Aktualności

DKF Klaps powraca. Wrześniowe spotkania z dobrym filmem w WDK

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Dyskusyjny Klub Filmowy Klaps powraca po wakacyjnej przerwie. Znamy już repertuar na wrzesień.

Aktualności

Joanna Brodzik spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

To będzie przedostatnie już spotkanie z ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Reklama