Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Ogłoszono kolejnego artystę

Dodano: /

Żabson dołącza do grona wykonawców, którzy zagrają w tym roku na Rzeszowskich Juwenaliach. Raper wystąpi 11 maja na nowej scenie hip-hop. Do tej pory organizatorzy imprezy potwierdzili udział takich wykonawców jak: PRO8L3M, Kwiat Jabłoni oraz Golec uOrkiestra.

29. Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 10 – 11 maja 2024 r. na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy przygotowali liczne koncerty oraz wiele dodatkowych atrakcji. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie barwny korowód, który przemaszeruje z rzeszowskiego Rynku na miejsce imprezy.

W tym roku występy artystów odbędą się na trzech scenach, łącznie zaplanowano 24 koncerty. Nowością będzie scena Hip Hop, na której wystąpi m.in. PRO8L3M oraz ogłoszony wczoraj Żabson.

Żabson to polski raper z Opoczna. Jego kariera rozpoczęła się w 2015 roku, od wydania minialbumu zatytułowanego „NieKumam”.

W lutym 2018 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu studyjnego "To ziomal", który zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS.

Żabson ma na koncie kilka własnych wydawnictw, jak również współpracę z wieloma postaciami polskiej sceny rapowej, w tym m.in. z Young Igim, Borixonem, Young Leosią, Kizo, Quebonafidem, Paluchem, Białasem, Sitkiem i Kastą.

Na scenie głównej jak do tej pory potwierdzono udział takich zespołów jak: Kwiat Jabłoni oraz Golec uOrkiestra.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wystawa plakatów filmowych w Galerii WDK

Wojewódzki Dom Kultury przygotował nie lada gratkę dla kolekcjonerów plakatów filmowych oraz miłośników dobrego kina. W Galerii WDK prezentowana jest wystawa plakatów filmowych ze zbiorów Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Tribbs zagra na 29. Rzeszowskich Juwenaliach

„Tribbs wbija na najlepsze Juwenalia w Polsce!” – poinformowali w mediach społecznościowych organizatorzy tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. To pierwszy ujawniony wykonawca sceny OneStage. Artysta wystąpi w drugim dniu imprezy, tj. 11 maja.

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Główną atrakcją spotkanie z psim behawiorystą

Kolejne spotkanie małych kinomanów z kinie Helios. Główna atrakcją najbliższego Filmowego Poranka będzie spotkanie z psim behawiorystą, który pojawi się ze swoją podopieczną. Na sali kinowej wyświetlane będą bajki z serii Tomek...

Aktualności

Spotkanie z Bernadetą Szczyptą i promocja książki "Gdzie jest moje szczęście?"

„Gdzie jest moje szczęście?” to najnowsza książka mieszkającej w Rzeszowie dziennikarki i działaczki społecznej Bernadety Szczypty. Publikacja stanowi zbiór 15 historii o życiu, miłości, rozpaczy, nadziei i szczęściu opowiedzianych przez rodziców dzieci...

Aktualności

Otwarcie wystawy Kamili Sammler i spotkanie z autorką w Galerii Nierzeczywistej

9 marca 2024 r. o godz. 18:00, w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie, odbędzie się wernisaż Kamili Sammler zatytułowanej "jaCień". W otwarciu weźmie również udział sama autorka.

Aktualności

Nowy spektakl dla najmłodszych w repertuarze teatru Maska

W marcu na deskach Maski zadebiutuje nowy spektakl zatytułowany „Cień i jeż” w reżyserii Karoliny Okurowskiej-Wabnic. Będzie to już 270. premiera rzeszowskiego teatru lalek.

Aktualności

Pacześ i Lotek Tour - transmisja na żywo w kinach Helios

Jedni z najbardziej popularnych stand-uperów w Polsce połączyli siły i wyruszyli we wspólną trasę po Polsce. Transmisję na żywo z występu komików będzie można zobaczyć we wszystkich kinach sieci Helios.

Aktualności

Nominowane do Oscara krótkie metraże w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przygotował gratkę dla miłośników filmów krótkometrażowych. W sali widowiskowej placówki odbędzie się projekcja najlepszych shortów sezonu, obrazów nominowanych do tegorocznego Oscara.

Reklama