Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Dodano: /

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Paweł Sołtys (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. Za prozatorski debiut Mikrotyki otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodę Literacką Gdynia, znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu „Polityki”, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Za drugą książkę Nieradość otrzymał nominację do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, a także znalazł się wśród nominowanych do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima przyznawanej za całokształt twórczości.*

*Nota biograficzna ze strony czarne.com.pl

Spotkanie z Pawłem Sołtysem odbędzie się w niedzielę, 1 września 2024 r. o godz. 16.00 w Ogrodach Bernardyńskich. W przypadku deszczu wydarzenie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Alternatywne plakaty Przemysława Szydłowskiego w Galerii WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę plakatów Przemysława Szydłowskiego.

Aktualności

Karnawałowy cykl Potańcówek Miejskich dla Seniorów

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na bezpłatne zabawy taneczne dla seniorów.

Aktualności

Chór Pueri Cantores Resovienses zaśpiewa kolędy w Rzeszowskiej Katedrze

W organizacji Koncertu bierze udział Katedra Rzeszowska.

Aktualności

Styczniowy repertuar DKF Klaps

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w WDK zaprasza miłośników dobrego filmu do udziału w styczniowych projekcjach filmowych.

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku

Żegnamy stary rok na rzeszowskim Rynku.

Aktualności

28. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zagrają m.in. Oberschlesien, Feel i Skaldowie

12 stycznia na rzeszowskim Rynku już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Reklama