Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Spotkanie z antropologiem w bibliotece. Tomasz Madej opowie o historii i ewolucji tatuażu

Dodano: /

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Madejem – antropologiem, specjalistą w zakresie tatuażu etnicznego, które odbędzie się 23 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Spotkanie nosić będzie tytuł „Tatuaż – między tożsamością a modą”. Wstęp wolny.

Tatuaż to jedna z najstarszych form ozdabiania ciała, której korzenie sięgają tysięcy lat wstecz. Obecnie przeżywa on renesans, stając się nie tylko wyrazem indywidualizmu, ale także istotnym elementem kultury popularnej i mody. Mimo rosnącej popularności wiedza o jego pierwotnym znaczeniu i funkcji w tradycyjnych społecznościach często pozostaje nieznana.

Podczas spotkania Tomasz Madej przybliży zarówno historyczne, jak i współczesne aspekty tatuażu. Przedstawi ewolucję tej formy sztuki od rytualnych praktyk w Azji Południowo-Wschodniej, przez symbolikę w różnych kulturach, aż po jej obecne miejsce w świecie mody i popkultury. Nasz gość zaprezentuje również zestawy do tatuowania z różnych zakątków świata pochodzące z jego kolekcji.

Tomasz Madej – antropolog, kustosz w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, specjalista w zakresie tatuażu etnicznego. Kurator dwóch wystaw poświęconych tatuażowi: „Sak Yan – magia tajskiego tatuażu” oraz „MOKO. Maoryski tatuaż. Twórczość Francisa Pottera”. Popularyzuje zjawisko tatuażu podczas wykładów i warsztatów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Śmierć na gruszy" - Letnia Scena Teatru Przedmieście

Teatr Przedmieście zaprasza w najbliższą sobotę, 8 lipca o godz. 20:00 na spektakl plenerowy „Śmierć na gruszy” wg dramatu Witolda Wandurskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście.

Aktualności

Festiwal Santander Letnie Brzmienia w nowym miejscu. Znamy godziny koncertów

Już w najbliższy weekend (7-8 lipca) w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja wakacyjnego festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Wystąpią m.in. Mrozu, Lemon, Brodka i Nosowska.

Aktualności

Strefa Mocy na osiedlu Kotuli. Wystąpią m.in. TAU i Roksana Węgiel

W piątek, 30 czerwca na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpocznie się trzydniowa Strefa Mocy, czyli plenerowe rekolekcje z pasją, podczas których odbywają się m.in. koncerty, wspólne zabawy dla dzieci oraz konferencja Witka...

Aktualności

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na wielkim ekranie: "Paterson" i "Książę"

Letni wieczór, leżaki i dobre kino – to propozycja Rzeszowskich Piwnic na pierwszy lipcowy weekend. Na wielkim ekranie, który stanie na Skwerze Kultury będzie można zobaczyć dwa filmy.

Aktualności

Pokaz plenerowy filmu "Lato" w Letnim Ogródku Kulturalnym

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają 30 czerwca o godz 21:00 na kinowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym.

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Reklama