Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

Start Letniego Ogródka Kulturalnego i dzień otwarty Estrady Rzeszowskiej. Zagra Rozen

Dodano: /

Koncert projektu Rozen zainauguruje kolejny sezon Letniego Ogródka Kulturalnego na parkingu przy ul. Jagiellońskiej 24. Tego dnia zaplanowano również Dzień Otwarty Estrady Rzeszowskiej.

W piątek, 13 maja Estrada Rzeszowska i działający w Estradzie Rzeszowski Inkubator Kultury uruchamiają cykl bezpłatnych wydarzeń pod nazwą Letni Ogródek Kulturalny, które odbywają się na parkingu przy budynku Estrady (ul. Jagiellońska 24). W tym sezonie LOK stawia przede wszystkim na koncerty i plenerowe pokazy filmów. Pierwszą atrakcją muzyczną będzie koncert Rozen.

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei czy straty.

Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena, który na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej, a muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Oprócz Andrzeja Rozena w skład zespołu wchodzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

W 2021 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę.

Piątek, 13 maja będzie również okazją do poznania Estrady Rzeszowskiej jeszcze bliżej w ramach dnia otwartego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć budynek Estrady od środka. To kamienica, która niedawno przeszła remont elewacji, a przed laty należała do Edwarda Janusza – słynnego rzeszowskiego fotografa z czasów Galicji. Na parterze znajduje się Rzeszowski Inkubator Kultury, w którym codziennie można napić się smacznej kawy, pograć w planszówki, poczytać książki, porozmawiać o kulturze. To także przestrzeń, w której można prezentować swoje prace – obrazy, fotografie i organizować spotkania, szkolenia. Działa tu także Punkt Adopcji Roślin. 13 maja będzie tu można toczyć gorące dyskusje o koncertach w naszym mieście i nie tylko.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

The Dumplings wypada z line-upu KultURaliów, dołączają Brathanki

Nowe wiadomości od organizatorów XIII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Do line-upu imprezy dołącza zespół Brathanki. Niestety z rozpiski wypadaThe Dumplings.

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Reklama