Rzeszów - Sobota, 06.12.2025
Reklama

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie rusza „z wyjątkowym rozmachem” [PROGRAM]

Dodano: 03.12.2025 r. / Redakcja

Świąteczne Miasteczko 2024 w Rzezowie - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Świąteczne Miasteczko 2024 w Rzezowie - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

Rzeszów już 5 grudnia rozbłyśnie świąteczną energią. W tym roku miasto postanowiło otworzyć Świąteczne Miasteczko z wyjątkowym rozmachem. W programie, m.in. świąteczny autobus z Mikołajem za kierownicą, Wielkie Kolędowanie z Polsatem, otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, odpalenie iluminacji, bieg mikołajkowy oraz występy na scenie. Program całego weekendu otwarcia znajdziecie w dolnej części artykułu.

Jak co roku, na kilka tygodni rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko. Na płycie rynku staną charakterystyczne domki z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 13:00 – 21:00 oraz w niedziele w godz. 11:00 – 21:00.

Organizatorzy zaplanowali również sporo wydarzeń towarzyszących dla całych rodzin, w tym m.in. Paradę Św. Mikołaja i Mikołajki, świąteczne karaoke i Christmas Party z DJ’em, warsztaty, weekendy tematyczne, koncerty, pokazy, występy wokalne i taneczne na scenie oraz Bajkosfera w Domku Św. Mikołaja.

Otwarcie z wyjątkowym rozmachem

Świąteczne Miasteczko wystartuje już w najbliższy piątek, 5 grudnia i będzie funkcjonowało do 6 stycznia 2026 roku. Uroczyste otwarcie połączone będzie z włączeniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki. Przez cały weekend otwarcia mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na masę atrakcji.

W tym roku otwarcie Miasteczka uatrakcyjni koncert „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”. - Choć samo nagranie ma charakter zamknięty, około godziny 19:00 będzie można je obejrzeć na żywo na głównym ekranie Świątecznego Miasteczka, ustawionym przy scenie na rzeszowskim Rynku – wyjaśnia Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Najpiękniejsze polskie kolędy usłyszymy w wykonaniu m.in.: Beaty Kozidrak, Małgorzaty Walewskiej, Kayah, Natalii Szroeder, Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Ralpha Kaminskiego.

Widzowie Polsatu będą mogli obejrzeć koncert w Wigilię Bożego Narodzenia.

Kolejną dużą atrakcją otwarcia będzie przyjazd świątecznego autobusu z Mikołajem za kierownicą, który punktualnie o godz. 17:00 zaparkuje na rzeszowskim Rynku.

Świąteczny autobus wyruszy o godz. 16:10 z bazy MPK i przejdzie przez miasto zabierając po drodze mieszkańców na otwarcie Świątecznego Miasteczka. Autobus zatrzyma się na następujących przystankach.

• Lubelska kościół 05 nż – 16:15

• Lubelska szpital 01 – 16:20

• Marszałkowska 01 – 16:25

• Cieplińskiego 02 – 16:35

• Lisa Kuli 01 – 16:45

• Kilara 02 nż – 16:50

• Szopena Filharmonia 01 nż – 16:55

• Szopena – Rynek – 17:00


Weekend pełen atrakcji

Pierwszy weekend Świątecznego miasteczka to mnóstwo atrakcji. W sobotę odbędzie się m.in. II Rzeszowski Bieg Mikołajkowy oraz Christmas Party z DJ-em, a w niedzielę spotkanie ze Świętym Mikołajem, animacje i zabawy dla dzieci oraz fire show.

Szczegółowy harmonogram weekendu otwarcia:

PIĄTEK, 5 grudnia – oficjalne otwarcie


13.00–21.00 – start Jarmarku, koła młyńskiego i karuzeli

15.30–19.00 – biuro zawodów II Rzeszowskiego Biegu Mikołajkowego

16.40 – wjazd świątecznego autobusu na Rynek

17.00 – uroczyste otwarcie Świątecznego Miasteczka i włączenie iluminacji

17.30 – występ Akademii Aktorskiej Artysta

17.55 – koncert świąteczny Julii Honkisz i Brajana Kokoszki

17.55 – transmisja na żywo „Wielkiego Kolędowania z Polsatem”


SOBOTA, 6 grudnia

11.00–15.00 – „Świąteczna Fabryka Kartek” w Rzeszowskich Piwnicach

13.00–21.00 – Jarmark i atrakcje

13.00–18.00 – dekorowanie pierniczków, konkursy, świąteczne boxy

16.15 – start II Rzeszowskiego Biegu Mikołajkowego

16.45 – finał i wręczenie nagród

18.00–22.00 – Christmas Party z DJ-em


NIEDZIELA, 7 grudnia

12.00–21.00 – Jarmark i karuzele

12.30–14.00 – animacje dla dzieci

14.15 – wielka parada św. Mikołaja

15.15 – rozdawanie prezentów

16.00 – seans filmowy + występy wokalne

16.30 – otwarcie Domku Świętego Mikołaja

17.15 – fire show.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do nowego spektaklu Młodej Sceny w reżyserii Barbary Napieraj.

Aktualności

Rodzinne warsztaty tkania krajek w Muzeum Etnograficznym

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie organizuje na rodzinne warsztaty tkania krajek. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 22 stycznia o godz. 14:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Aktualności

Charytatywny koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Dziatki Dziadkom” – pod takim hasłem odbędzie się charytatywny koncert kolęd organizowany przez CH Plaza Rzeszów na rzecz wsparcia Domu Pomocy Społecznej dla osób w Podeszłym Wieku oraz Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w...

Aktualności

Filmowy poranek w kinie Helios. Bing i boks dla dzieci

Zbliża się kolejny, niedzielny filmowy poranek pełen atrakcji dla najmłodszych widzów w kinie Helios. Motywem przewodnim będzie boks. Na sali kinowej zaplanowano projekcje bajek z serii Bing.

Aktualności

Maciek Adamczyk z programem "Szmery, bajery, pompki, rowery" w Lord Jack

25 stycznia o godz. 20:30 w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku wystąpi Maciek Adamczyk z nowym programem zatytułowanym "Szmery, bajery, pompki, rowery". Na suporcie zobaczycie i usłyszycie Tomka Skrzypka.

Aktualności

"Rzeszów Minimalny" - wystawa rzeszowskiego fotografa w Plazie

W „Strefie Kultury” centrum handlowego Plaza można oglądać wystawę fotografii Artura Wysockiego zatytułowaną „Rzeszów Minimalny”. W grudniu ubiegłego roku wystawa prezentowana była w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Aktualności

Rzeszowskie Piwnice podsumowały dotychczasową działalność. Jakie są plany na 2023 rok?

Rzeszowskie Piwnice podsumowały pierwszy rok swojej działalności. Przy okazji dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje zaplanowano na 2023 rok. Ma być jeszcze więcej wydarzeń. W planach jest również m.in. otwarcie winoteki i ogródka...

Aktualności

Ferie z ROSiR. Wodny tor przeszkód i inne atrakcje

„0% nudy i 100% endorfin” – pod takim hasłem odbędą się ferie zimowe w obiektach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Hitem tegorocznym ferii będzie wodny tor przeszkód.

Reklama