Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Święto Wiosny z boginiami. Koncert braci Stechek w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: /

Paweł i Piotr Steczek przyjadą do Rzeszowa aby zaprezentować melomanom swoją muzyczną opowieść inspirowaną kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej. Koncert tego wyjątkowego duetu odbędzie się w ramach cyklu BOOM w Filharmonii Podkarpackiej.

Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr to kompozytorzy, aranżerzy, producenci muzyczni, multiinstrumentaliści i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl. Przedstawią Państwu muzyczną opowieść o sobie, o kobietach i ich życiu, o uczuciu, pasji i pięknie otaczającego świata. Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu. Piękne autorskie kompozycje i błyskotliwe improwizacje wprowadzają słuchacza w ich oryginalny świat dźwięków.

Jako nieliczni, na scenie wykorzystują: skrzypce, fortepian, akordeon, duduk, zurna, fujara, shakuhachi, ney i oryginalne syntezatory analogowe – Moog, Prophet.

Koncert braci STECHEK będzie syntezą sztuk: muzyki, literatury i obrazu (multimedia).

Wszystkie utwory inspirowane są kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej i w sposób bardzo plastyczny opowiadają o nich, przenosząc słuchacza w świat nieodgadnionych skandynawskich przestrzeni, barw i tajemnic.

Ich muzyczna opowieść do głębi poruszy każdego.

Koncert zatytułowany „Święto Wiosny z Boginiami” odbędzie się w czwartek,  21 marca 2024 r. o godz. 19:00 w sali koncertowej FIlharmonii Podkarpackiej.

  • PAWEŁ STECZEK – fortepian, akordeon, syntezatory
  • PIOTREK STECZEK – skrzypce, orientalne instrumenty dęte, syntezator

W programie:

  • Freja
  • Ran
  • Nanna
  • Urd
  • Skadi
  • Eir
  • Sif

 

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Gwieździste niebo, poezja i muzyka na cymbałach - 4. Nocny Targ Poetycki

23 maja na placu za budynkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Nocnego Targu Poetyckiego.

Aktualności

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK. "Przenosimy się bliżej centrum miasta"

Estrada Rzeszowska ogłosiła lokalizację tegorocznego Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. - W tym roku przenosimy się bliżej centrum miasta – napisano w mediach społecznościowych.

Reklama