Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Teatr im. Wandy Siemaszkowej uczci pamięć Tadeusza Nalepy

Dodano: /

W 13. rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy, teatr im. Wandy Siemaszkowej uczci pamięć ojca polskiego bluesa specjalnymi pokazami spektaklu "Kiedy byłem małym chłopcem", wspólnym śpiewaniem i graniem pod pomnikiem artysty oraz wieczorem wspomnień.

4 marca minie 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczci Teatr im. Wandy Siemaszkowej, trzykrotnie wystawiając w marcu spektakl pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”, opowiadający o początkach muzycznej drogi Nalepy w Rzeszowie. Spektakl będzie można zobaczyć w „Bohemie” 4, 5 i 6 marca i  będzie to ostatnia szansa, aby zobaczyć go w tym sezonie teatralnym.

Po pokazie sztuki w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy, tj. 4 marca odbędzie się muzyczny wieczór wspomnień. Wcześniej, przy jego pomniku na ul. 3 Maja utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” wykonają uczniowie szkoły podstawowej ze Zgłobnia, gdzie urodził się Nalepa, oraz okolicznych miejscowości. Do udziału w spotkaniu pod pomnikiem zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby w ten sposób uczcić pamięć legendarnego rzeszowianina. Teatr poszukuje i zaprasza do kontaktu także muzyków, którzy zechcą współtworzyć wieczór wspomnień. Bilety na spektakl wciąż w sprzedaży.

Akcja „Teatr dla Nalepy” jest inicjatywą Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Czesława Nalepy, który od lat kultywuje pamięć o sławnym bracie.  

 

Wydarzenia w ramach akcji „Teatr dla Nalepy”:

4 marca

godz. 17:00 – wspólne granie i śpiewanie pod pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja

godz. 18:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” oraz muzyczny wieczór wspomnień

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

5 marca

godz. 19:00 – spektakl „Kiedy byłem małych chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

6 marca

godz. 17:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

 

Bilety na spektakle 4 i 6 marca w cenach 40 (bilet normalny) i 25 (bilet ulgowy) można nabyć w Kasach Teatru lub przez stronę internetową www.teatr-rzeszow.pl

Wszystkie bilety na spektakl 5 marca, z racji stałej promocji Teatru „ulgowy czwartek”, dostępne w cenie 25 zł.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zosia Nowakowska i Wojtek Myrczek zaśpiewają piosenki z lat 20. i 30.

W programie m.in.: Połóż Dłoń Na Dłoni, To Ostatnia Niedziela, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą, The Way You Look Tonight, Over The Rainbow, Już Nie Zapomnisz Mnie, Miłość Ci Wszystko Wybaczy.

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu Wege Pogadanki

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu WEGE POGADANKI, które odbędzie się w piątek 19 kwietniaw Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Aktualności

Bazos, Bruch i Mozart w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Grecka dyrygentka Maria Bazou poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu. Solistką wieczoru będzie skrzypaczka Oriana Masternak. Zabrzmią utwory Bazosa, Brucha i Mozarta.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Aktualności

Rockowa Noc 2024. Ruszyły zgłoszenia do przeglądu zespołów

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Przeglądu Zespołów Konkursowych Rockowa Noc 2024. Dla zwycięzców przewidziano m.in. występ podczas Festiwalu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Zgłoszenia potrwają do 13 maja.

Reklama