Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wznawia działalność i ogłasza repertuar na maj i czerwiec

Dodano: /

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o wcześniejszym otwarciu teatrów dla publiczności Teatr im. Wandy Siemaszkowej wznowi działalność artystyczną już 22 maja. W repertuarze komedie, prapremiera sztuki o Łukaszu Cieplińskim i spektakle w terenie.

Po długiej przerwie Teatr im. Wandy Siemaszkowej powraca z humorem. Już 22 i 23 maja zaprosi widzów na komedię „Kolacja dla głupca” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

W czerwcu na Dużą Scenę powrócą także uwielbiane przez widzów „Szalone nożyczki” (również w reżyserii Sławińskiego) oraz komedia Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera z popisową rolą Tomasza Schimscheinera. 

29 maja odbędzie się natomiast przekładana od miesięcy prapremiera sztuki Jarosława Jakubowskiego „Hiob’51”. Spektakl opowiadający historię życia i śmierci płk. Łukasza Cieplińskiego wyreżyserował Jan Nowara. Związanego z Podkarpaciem prezesa IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, jednego z Żołnierzy Wyklętych zagra znany z gościnnych występów w Rzeszowie, a od niedawna zatrudniony na etacie w „Siemaszce” Kacper Pilch. Partnerem spektaklu jest rzeszowski Oddział IPN. Tego dnia Teatr będzie świętował także 60. Międzynarodowy Dzień Teatru. Tuż po prapremierze, podczas uroczystej gali, wybrani pracownicy instytucji zostaną uhonorowani nagrodami Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Dyrektora Teatru.

W czerwcu w trasę po Podkarpaciu ponownie wyruszy Scena Wędrowna Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i to aż z trzema spektaklami. W Lubaczowie, Głogowie Małopolskim i Strzyżowie będzie można zobaczyć spektakl „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” w reżyserii Beniamina Bukowskiego. Do Głogowa Małopolskiego zawita także Robert Żurek w roli Leonarda Cohena w muzycznym spektaklu „Tańcz mnie. Cohen” wyreżyserowanym przez Sławomira Gaudyna. Spektakl „Na pokuszenie” ze śpiewającymi aktorkami Mariolą Łabno-Flaumenhaft i Dagny Mikoś w reżyserii Jana Nowary zostanie zaprezentowany w Radymnie, Przemyślu, Głogowie Małopolskim i Nowej Dębie.

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej trwają także przygotowania do realizacji kolejnych działań w ramach ogólnopolskiego programu Przestrzenie Sztuki, którego pilotaż miał miejsce w roku ubiegłym. Rzeszowski Teatr jest jednym z operatorów programu rozwijanego pod auspicjami MKDNiS przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Instytut Muzyki i Tańca, mającego na celu stworzenie płaszczyzny umożliwiającej aktywności twórcze lokalnym środowiskom artystycznym oraz prowadzenie działalności edukacyjnej
i animacyjnej. W planach jest szereg wydarzeń angażujących wielu niezależnych artystów, instytucje, uczniów podkarpackich szkół i społeczności lokalne. Teatr pracuje także nad programem nowej odsłony letniego festiwalu znanego pod nazwą TRANS/MISJE, który odbędzie się w sierpniu.

Wszystkie wydarzenia artystyczne odbywać się będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Widzowie mogą zająć 50 % dostępnych na widowni miejsc. Obowiązkowe pozostają także maseczki i dezynfekcja rąk.

Repertuar dostępny jest na stronie www.teatr-rzeszow.pl Bilety na spektakle odbywające się w Teatrze można zakupić w kasach biletowych i przez internet.

W sprawie biletów na spektakle wyjazdowe, teatr prosi o kontakt z instytucjami organizującymi wydarzenie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Dope Fest już po raz 4. w Rzeszowie. Znamy pierwszego wykonawcę

Organizatorzy festiwalu Dope Fest Rzeszów ogłosili pierwsze tegorocznego wykonawcę, który wystąpi na skwerze Millenium Hall. Festiwal zawita do Rzeszowa już po raz czwarty.

Aktualności

W kinie Zorza po świętach: Zorza w Ciemno, Babski Wieczór i opera Carmen

Tuż po świętach wielkanocnych, kino Zorza zaprasza na trzy wydarzenia.

Aktualności

Ponad 50 wokalistów powalczy o grand prix 13. festiwalu "Piosenka w Meloniku

Wielkimi krokami zbliża się 13 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku" organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. O tegoroczne grand prix zawalczy 53 wokalistów z całej Polski, a uczestników oceniać będzie gwiazdorskie jury...

Aktualności

Wielkie taneczne wydarzenie już 26 kwietnia w Rzeszowie

10 zespołów zaprezentuje się podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Dnia Tańca organizowanego przez Centrum Młodzieży w Rzeszowie.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury. Znamy pierwszy duet tegorocznego Koncertu Głównego

Estrada Rzeszowska ogłosiła pierwszy kolektyw, który wystąpi na tegorocznym Koncercie Głównym podczas festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury.

Aktualności

Utwory Mozarta zabrzmią podczas III koncertu jubileuszowego w Filharmonii Podkarpackiej

Orkiestrze towarzyszył będzie chór wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści: Iwona Socha, Monika Korybalska, Paweł Skałuba i Tomasz Raff. Koncertem zadyryguje urodzony w Rzeszowie maestro Jerzy Swoboda.

Reklama