Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

PUK to projekt, który podejmuje temat dostępności i włączania osób z niepełnosprawnością oraz seniorów w działania instytucji kultury. Jego celem jest poprawa dostępności instytucji kultury w przygotowaniu i realizacji oferty. Rzeszowski teatr znalazł się w gronie 21 instytucji z całej Polski objętych dofinansowaniem w ramach tego programu.

- Złożony przez Teatr Maska wniosek zatytułowany "PUKpuk, to my! – projektowanie uniwersalne kultury w Teatrze Maska" przeszedł gęste sito selekcji i uzyskał grant w wysokości prawie pół miliona złotych (493 100,00 zł) na realizację działań zmierzających do poprawy dostępności oferty kulturalnej, aby stała się ona przyjazna dla wszystkich – przekazała Anna Kulpa, koordynator pracy artystycznej w teatrze Maska.

Projekt realizowany przez Maskę, składa się z kilku części i obejmuje działania artystyczne (m.in. realizację spektaklu sensorycznego, warsztaty tematyczne, włączające osoby z niepełnosprawnościami w różnych obszarach), komunikacyjne (przygotowanie materiałów dostępnych) i inwestycyjne, których celem jest niwelowanie istniejących barier architektonicznych i cyfrowych.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ma potrwać do końca marca 2026 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama