Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

W sobotę inauguracja cyklu "Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli". Wystąpi Somethingski z zespołem

Dodano: 10.05.2022 r. / Redakcja

Somethingski z zespołem zainauguruje cykl „Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli”, których organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Bezpłatny koncert odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie.

„Spotkania muzyczne na osiedlu Kotuli” to zwycięskie zadanie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022, które będzie miało postać cyklicznych spotkań dla mieszkańców w formie recitali i kameralnych koncertów. Celem inicjatywy będzie promocja twórczości artystów z Rzeszowa i regionu prezentujących różne gatunki muzyczne.

Podczas pierwszego spotkania wystąpi Somethingski. To najnowszy solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego do tej pory między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie. Piosenki artysty to mieszanka folku z elementami rocka, ale też z dającym się usłyszeć wpływem dancingowych hitów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70-tych.

Somethingski z zespołem wystąpi już w sobotę 14 maja 2022 roku o godzinie 18:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jego koncert poprzedzi o godzinie 16:30 support młodych wokalistów z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Krynicka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Harmonogram koncertów w ramach „Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli”:

  • 14.05, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Somethingski
  • 11.06, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Patryk Mateja z zespołem
  • 03.07, teren zielony przy ul. Odrzykońskiej – Lola & Przemo
  • 31.07, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Kobiałaka & Majewski
  • 28.08, teren zielony przy ul. Odrzykońskiej – Mobilna Filharmonia

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Aktualności

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Aktualności

Koncert z muzyką francuskich kompozytorów rozpocznie II część 70. sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej otworzy II część jubileuszowego, 70. Sezonu artystycznego. Tego wieczoru w sali widowiskowej zabrzmi muzyka francuskich kompozytorów. Solistką wieczoru będzie francuska wiolonczelistka Astrig Siranossian. Orkiestrę poprowadzi pochodzący z...

Aktualności

Dwa rzeszowskie zespoły na kolejnym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie ogłosili wykonawców kolejnego koncertu w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement. 22 marca w Rzeszowskich Piwnicach zagrają SARS i TOWOT.

Aktualności

Utwory Abby i innych legendarnych zespołów w symfonicznych aranżacjach

Soliści, orkiestra, tancerze - łącznie ponad 50 osób na scenie przeniesie słuchaczy w czasy największych hitów disco i pop podczas wyjątkowego koncertu w FIlharmonii Podkarpackiej pn. "Abba i inni symfonicznie".

Aktualności

W atrium jednego z budynków UR pojawił się samolot

W atrium Budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskie stanął sporych rozmiarów tekturowy model samolotu poczty lotniczej. To element wystawy, której autorem jest mgr. Tomasz Król, absolwent Instytutu Sztuk Pięknych UR, a obecnie pracownik Muzeum...

Reklama