Rzeszów - Niedziela, 03.05.2026
Reklama

WDK w Rzeszowie zapowiada wyjątkowy koncert pełen zabawy na Dzień Dziecka

Dodano: 20.04.2026 r. / Redakcja

Paplajki, fot. Materiały prasowe
Paplajki, fot. Materiały prasowe

31 maja 2026 roku o godz. 17:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert rodzinny „Paplajki na Dzień Dziecka”. Wydarzenie skierowane jest do najmłodszych oraz ich opiekunów i łączy elementy muzyki, edukacji oraz wspólnej zabawy.

„Paplajki” to autorski projekt Asi Nawojskiej – wokalistki, autorki tekstów i muzyki, a także surdopedagożki i arteterapeutki. Jak podkreśla artystka, pomysł powstał z potrzeby połączenia doświadczeń scenicznych i pedagogicznych w formie angażującej dzieci opowieści muzycznej. – „Zawsze wiedziałam, że warto podążać za dźwiękiem. (…) zdecydowałam się wykorzystać zdobyte doświadczenie (…) po to, by piosenką opowiedzieć bajki, w których wszyscy będziemy mogli się kreatywnie bawić!”” – mówi Nawojska.

Program koncertu obejmuje zarówno dynamiczne utwory, jak i spokojniejsze kompozycje o charakterze kołysanek. Wydarzenie ma formę interaktywną – dzieci i dorośli wspólnie śpiewają, tańczą i uczestniczą w zabawach muzycznych. Dodatkowym elementem jest wprowadzenie podstaw Polskiego Języka Migowego, co nadaje koncertowi także wymiar edukacyjny.

Na scenie wystąpią: Asia Nawojska (wokal, piano, ukulele), Szymon Pałyz (gitary) oraz Piotr Szałajko (instrumenty perkusyjne).

Bilety w cenie: 30 zł (normalny) i 18 zł (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny) dostępne są w kasie WDK w Rzeszowie oraz online na stronie https://bilety.kulturapodkarpacka.pl/


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. oscarowy "Wszystko wszędzie naraz"

Trzy projekcje zaplanowano z ramach kwietniowego repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Filmowy Poranek dla Dzieci. Strażak sam, fotolustro i darmowa pizza

Bajki z serii Strażak Sam, fotolustro, darmowa pizza, zabawy i animacje – to wszystko czeka na najmłodszych kinomanów w kolejnej odsłonie Filmowych Poranków dla Dzieci w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2023. Znamy artystów i atrakcje festiwalu

Podczas koncertu finałowego na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej zobaczymy i usłyszymy, m.in. Gibbsa, Zalewskiego, Bajm, Malika Montanę i Łydkę Grubasa. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na masę atrakcji i wydarzenia towarzyszące.

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Reklama