Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

WDK w Rzeszowie zaprasza na teatralną podróż do świata PRL’u

Dodano: /

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 23 marca br. W Wojewódzkim Domu Kultury wystawiony zostanie spektakl zatytułowany „Nasz Mały PRL”.

„Nasz Mały PRL” jest adaptacją Moniki Janik-Hussakowskiej, inspirowanej książką Izabeli Meyzy i Witolda Szabłowskiego „Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem”.

Spektakl przedstawia humorystyczne i nostalgiczne spojrzenie na codzienne życie w czasach PRL’u.

O spektaklu

Iza i Witek, postanawiają na pół roku przenieść się do realiów PRL-u. Zmierzą się z wyzwaniami, jakie stawia życie w bloku z wielkiej płyty, z kartek na żywność, kolejkami po papier toaletowy, z brakiem podstawowych produktów oraz absurdem codziennych sytuacji. Ich podróż w czasie pełna jest zarówno komicznych momentów, jak i głębokich refleksji nad przeszłością.

Podczas spektaklu publiczność będzie miała okazję posłuchać największych przebojów muzycznych tamtych lat i zanurzyć się w przeszłości! To gwarancja oderwania się na kilka chwil od dzisiejszej rzeczywistości!

Obsada aktorska: Justyna Podolak, Przemek Gołąbiewski, Katarzyna Dudzińska, Justyna Kucaba, Katarzyna Sędzimir, Zygmunt Krasowski, Grażyna Kaznowska, Katarzyna Roman, Karol Szpranger

Gościnnie: Susanna Jara/ Joanna Pisula

Reżyseria: Grażyna Kaznowska i Jacek Olak

Czas Trwania: 2h 30min (+przerwa)

Wejściówki można nabyć w kasie biletowej WDK w cenie 50 zł lub na stronie https://bilety.kulturapodkarpacka.pl


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Ave Teatr powraca po wakacyjnej przerwie. W weekend dwa spektakle

W ten weekend w Instytucie Muzyki UR wystawione zostaną dwie sztuki: „Mąż mojej żony” oraz „Kobieta na zamówienie”.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Chiński smok i Strażak Sam w kinie Helios

Podczas wydarzenia najmłodsi mogą liczyć również na zwariowane zabawy i animacje.

Aktualności

Gra miejska "Łukasiewicz". Poznaj biografię i osiągnięcia wynalazcy lampy naftowej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje grę miejską pn. „Łukasiewicz” dla młodzieży od 13. roku życia. Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Ignacego Łukasiewicza.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Reklama