Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Wieczór z Melpomeną w bibliotece. Spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem "Siemaszki"

Dodano: /

7 listopada o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 a odbędzie się spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Robert Żurek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Występował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po czym związał się z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie gra w wielu spektaklach: „Skrzypek na dachu”, „Wiśniowy sad”, „Hiob'51”, „Granica”, „Show and go”, „Tańcz mnie. Cohen” (monodram), „Ermida albo Królewna pasterska”, „Mistrz i Małgorzata”, „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów”, „Lwów nie oddamy”, „Piaf”, „Kolacja dla głupca”, „Chory z urojenia”, „Nie całuj mnie pierwsza” (Scena Bristol). Od wielu lat działa w krakowskim Teatrze Mumerus grając m.in. w spektaklach: „Manelle”, „Posiew boga wojny”, „Dziś umarł Prokofiew”, „Zmora”, „Historyja bardzo cudna”.

Gościnnie gra także w teatrze Bo Tak w Rzeszowie w sztuce „Ordonka. Jeśli kochasz mnie”.

Aktor uwielbia naturę, góry, lasy, pojezierza, żegluje i fotografuje.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Zmiana kolejności filmów w grudniowym DKF Klaps. Dodatkowy pokaz w kinie Zorza

Z przyczyn technicznych, Wojewódzki Dom Kultury zmuszony był zmienić kolejność wyświetlanych filmów w grudniowym repertuarze DKF Klaps.

Aktualności

VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców spragnionych świątecznego klimatu na VI Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się już w niedzielę 11 grudnia 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój.

Aktualności

Mikołajkowy Maraton Horrorów postraszy w kinach Helios

Maniakalny klaun, mroczne legendy, przerażające tajemnice - to wszystko zawładnie kinami Helios już w najbliższy piątek, 9 grudnia w ramach Mikołajkowego Maratonu Horrorów.

Aktualności

Twórczość Teresy Puchowskiej-Sturlis w Muzeum Dobranocek

Wystawa zatytułowana "Titka – wystawa twórczości Teresy Puchowskiej-Sturlis" dostępna będzie od 8 grudnia 2022 r.

Aktualności

Wielka bitwa artystów w Rzeszowskich Piwnicach

9 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się finał konkursu artystycznego Art Fight Club organizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Aktualności

Krzysztof Kieślowski w obiektywie Piotra Jaxy. Nowa wystawa w GFMR

„Remembering Krzysztof” to tytuł wystawy operatora filmowego i fotografa Piotra Jaxa, która zaprezentowana zostanie na finał tegorocznej edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wernisaż już za dwa tygodnie.

Reklama