Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Wielka bitwa artystów w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: 05.12.2022 r. / ViC

9 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się finał konkursu artystycznego Art Fight Club organizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Celem konkursu jest rozwój sztuki współczesnej w Rzeszowie oparty na potencjale młodych twórców. W pierwszym etapie wzięło udział blisko 80 uczestników z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych (12-15 lat, 16-19 lat oraz 20-24 lata). Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wyłoniło 9 finalistów, którzy zmierzą się ze sobą podczas bitwy artystów.

Na czym polega finałowy etap konkursu? Uczestnicy mając do dyspozycji ten sam zestaw materiałów plastycznych w ciągu 3 godzin stworzą na żywo i przy udziale publiczności dzieło malarskie o określonej tematyce podanej na początku wydarzenia.

Finałowa bitwa odbędzie się 9 grudnia br. w godzinach 18:00 – 22:00 w Rzeszowskich Piwnicach, ul. Rynek 26. Zmagania młodych artystów będzie można oglądać na żywo w Rzeszowskich Piwnicach oraz podczas transmisji na terenie Świątecznego Miasteczka i na profilu FB Rzeszowskich Piwnic.

Uczestnicy konkursu, którzy zmierzą się w bitwie Art Fight Club:
- Kategoria 12 -16 lat: Anna Bazan, Gabriela Malita, Wiktoria Wójcik
- Kategoria 17-19 lat: Liza Gapanovich, Maciej Maciejewski, Ola Janiszewska
- Kategoria 20 - 24 lata: Anna Czarnota, Jakub Horosz, Olga Wardęga

Wśród nagród przeznaczonych dla zwycięzców są: zestaw materiałów plastycznych o wartości 1000 zł, indywidualna wystawa w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic w roku 2023 lub wirtualna wystawa Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz książki o tematyce związanej z historią sztuki.

Prace uczestników oceni jury konkursowe w składzie: Klaudia Mazur, Kamil Skrzypiec i Piotr Kolanko.

Konkurs organizowany jest przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Otwarcie nowej filii Rzeszowskiego Domu Kultury „Karolinka”

15 września 2025 r. swoją działalność rozpocznie nowa filia Rzeszowskiego Domu Kultury. W dniu otwarcia będzie można poznać instruktorów, zapytać o prowadzone przez nich zajęcia oraz dokonać zapisów.

Aktualności

Breakout Days 2025. Na 3 dni Rzeszów zmieni się w „stolicę bluesa” [PROGRAM]

Rzeszów Breakout Days to coroczny festiwal poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Przez kilka dni w stolicy Podkarpacia odbywają się koncerty i inne wydarzenia upamiętniające tego legendarnego artystę.

Aktualności

"Ceremonia" otworzy nowy sezon artystyczny w Teatrze Przedmieście

13 września 2025 r. rusza nowy sezon artystyczny 2025/2026 w Teatrze Przedmieście. O godz. 19:00 zaprezentowany zostanie spektakl „Ceremonia”.

Aktualności

Orkiestra Księżniczek - część 2. już 4 października w Filharmonii Podkarpackiej

Jedyny taki projekt na świecie! Druga część niesamowitego muzycznego show, które pokochały setki tysięcy widzów w całej Polsce. Bestseller, który łamie konwenanse, bije rekordy popularności i zachwyca widzów w każdym wieku

Aktualności

Wrześniowe koncerty w Filharmonii Podkarpackiej

Zanim rozpocznie się nowy sezon artystyczny w Filharmonii Podkarpackiej, melomani będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych koncertach, organizowanych w ramach cyklu BOOM (Balet, Opera, Operetka, Musical).

Aktualności

Kiermasz Wyczytanych Książek w Rzeszowie. Blisko 3000 tytułów w wyjątkowych cenach

Prawie 3 tysiące tytułów znajdzie się w ofercie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie podczas najbliższego Kiermaszu Wyczytanych Książek. Tym razem wydarzenie będzie dwudniowe.

Aktualności

Startują Senioralia Rzeszowskie. 30 wydarzeń w ciągu 7 dni

Ponad 30 wydarzeń zaplanowano w ramach tegorocznej edycji Senioraliów Rzeszowskich, czyli tygodniowego cyklu realizowanego z myślą o starszych mieszkańcach miasta. Inauguracja odbędzie się w piątek, 5 września na rzeszowskim Rynku.

Aktualności

“Damski biznes” - jedna z najzabawniejszych komedii teatralnych we wrześniu w Rzeszowie

20 września  2025 r. w Filharmonii Podkarpackiej będzie można zobaczyć spektakl komediowy zatytułowany "Damski Biznes". Komedia będzie grana dwukrotnie tego dnia: o godz. 16:00 i 19:00.

Reklama