Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

"Woda" - interdyscyplinarna wystawa sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

Rzeszowskie Piwnice i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na interdyscyplinarną wystawę sztuki zatytułowaną "Woda". Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 15 sierpnia do 3 września 2023 r. w Rzeszowskich Piwnicach. Finisaż zaplanowany jest na 2 września na godz  17:00.

Woda jest niezbędnym elementem życia. Wpływa na zdrowie i dobrobyt wszystkich form życia na Ziemi. Woda to symbol oczyszczenia i odrodzenia duchowego. Ma również wyjątkowe znaczenie sensoryczne, gdyż odbieramy ją wszystkimi zmysłami. Ta niezwykła substancja stała się inspiracją dla czwórki artystów. Każdy z nich innym językiem opowiada, o tym czym jest dla niego woda.

Joanna Gawryłowicz-Kostecka, zaprezentuje serię wielkoformatowych obrazów abstrakcyjnych, a Karolina Sosnowska przedstawi nam graficzną opowieść o świecie Antropocenu. Wszystko to zobaczycie, w audio-wizualnej oprawie autorstwa Macieja Kosteckiego i Macieja Dymka.

Inicjatywa realizowana w ramach konkursu dotacyjnego DziałajMY realizowanego przez Rzeszowski Inkubator Kultury działający w strukturze Estrady Rzeszowskiej.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Święto Paniagi uświetni występ "Viva Santana" Cichoński - Torres Band

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Paniagi, będzie muzyczne show Leszka Cichońskiego i Jose Torresa na cześć legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

Aktualności

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne. Do 8 kwietnia można zgłaszać prace

Trwają zgłoszenia do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mają czas do 8 kwietnia na wysłanie swoich prac.

Aktualności

Kolejny wykonawca sceny hip-hop w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów

Do line’upu Rzeszowskich Juwenaliów dołącza Rów Babicze. Raperzy wystąpią 11 maja na scenie hip hop.

Aktualności

Kalendarz Wydarzeń Estrady Rzeszowskiej na Rok 2024

Estrada Rzeszowska ogłasza kalendarz wydarzeń na rok 2024, który obfituje w różnorodne i inspirujące imprezy kulturalne- od festiwali muzycznych po święta lokalne. Oferta jest skierowana do odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno...

Aktualności

Rocznik 2023. Wystawa zbiorowa Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego

Zbliża się coroczne małe święto fotografii w Galerii Nierzeczywistej RSF. 5 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 odbędzie się wernisaz wystawy zbiorowej: Rocznik 2023.

Aktualności

Potężna dawka humoru w Rzeszowie. Zapewni ją Prezes, Ślązak i córeczka mamusi!

Już 18 kwietnia w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowany zostanie spektakl komediowy pt. "SPA - czyli Salon Ponętnych Alternatyw". Brawurowa gra aktorska, klimat zakopiańskiego hotelu i przezabawne dialogi to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!

Aktualności

Jesus Chrysler Suicide na pierwszym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

„Rockowa Noc from the Basement”, pod taką nazwą odbędzie się seria koncertów poprzedzających najgłośniejszy festiwal w Rzeszowie – Rockową Noc 2024. Jako pierwszy w ramach akcji wystąpi zespół Jesus Chrysler Suicide (JCS).

Aktualności

Nanga i My Sonic Horizon w kwietniu na scenie Rzeszowskich Piwnic

W pierwszy weekend kwietnia na muzycznej scenie Rzeszowskich Piwnic wystąpią dwie formacje, które pochodzą z zupełnie innych muzycznych światów.

Reklama