Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzeszowa”. Spotkanie z Jakubem Pawłowskim w bibliotece

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem. Wydarzenie odbędzie się 26 marca 2026 r. o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Prelekcja zatytułowana „Wszystkie drogi prowadzą do Rzeszowa. Trakty, drogi i gościńce miasta” poświęcona będzie historii szlaków komunikacyjnych, które przez wieki kształtowały rozwój miasta. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak przebiegały dawne trakty, jakie pełniły funkcje oraz czy ich ślady można odnaleźć we współczesnym układzie Rzeszowa.

Gościem wydarzenia będzie Jakub Pawłowski – historyk, regionalista i popularyzator wiedzy o Rzeszowie. Jest przewodnikiem, dziennikarzem i recenzentem książek. Współpracował m.in. z „Nowinami”, „Gazetą Wyborczą”, „Podkarpacką Historią” oraz Onetem. Był związany z Muzeum Regionalnym w Sołonce oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Obecnie pracuje w Estradzie Rzeszowskiej oraz Rzeszowskich Piwnicach, gdzie zajmuje się działalnością merytoryczną i organizacją wydarzeń, w tym spacerów miejskich.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Finał Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Recital Filipe Verissimo

Ostatni koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia o godz. 20:00 w Katedrze Rzeszowskiej. Wystąpi znakomity portugalski organista Filipe Verissimo.

Aktualności

DKF Klaps powraca. Wrześniowe spotkania z dobrym filmem w WDK

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Dyskusyjny Klub Filmowy Klaps powraca po wakacyjnej przerwie. Znamy już repertuar na wrzesień.

Aktualności

Joanna Brodzik spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

To będzie przedostatnie już spotkanie z ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

"mUzyczne dialogi Europy" - bezpłatny koncert artystów z Polski i Ukrainy

To kolejne wydarzenie w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Podkarpacki Festiwal Organowy. Aż 5 koncertów w długi weekend

Przed nami kolejny (długi) weekend z koncertami w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Tym razem będzie ich aż 5!

Aktualności

Jubileuszowa edycja festiwalu Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor

W programie 11 różnorodnych wydarzeń z pogranicza teatru, literatury i plastyki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10 – 13 sierpnia 2022 r. na scenach Teatru Przedmieście i Teatru Maska.

Aktualności

Korpiklaani headlinerem festiwalu Rockowa NocXFaine Misto

Festiwal Rockowa NocXFaine Misto odbędzie się już 26 – 28 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności.

Reklama