Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Jesus Chrysler Suicide na pierwszym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

„Rockowa Noc from the Basement”, pod taką nazwą odbędzie się seria koncertów poprzedzających najgłośniejszy festiwal w Rzeszowie – Rockową Noc 2024. Jako pierwszy w ramach akcji wystąpi zespół Jesus Chrysler Suicide (JCS).

Aktualności

Nanga i My Sonic Horizon w kwietniu na scenie Rzeszowskich Piwnic

W pierwszy weekend kwietnia na muzycznej scenie Rzeszowskich Piwnic wystąpią dwie formacje, które pochodzą z zupełnie innych muzycznych światów.

Aktualności

DKF Klaps. Kwiecień z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Cztery filmowe seanse zaplanowano w ramach kwietniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. Przed każdą projekcją prezentowane będą Polskie Kroniki Filmowe z lat 60-tych. W repertuarze m.in. najnowszy obraz zatytułowany „Monster”. Film został nagrodzony...

Aktualności

KultURalia 2024 - dwie sceny, strefa foodtruck i chillout oraz liczne atrakcje

Organizatorzy XII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji wydarzenia. W tym roku zabawa potrwa dwa dni.

Aktualności

Nietuzinkowe plakaty studentów WSIiZ na wystawie w WDK

We wtorek, 26 marca 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „B1 z WSIiZ" organizowanej przez Koło Projektowania Plakatu B1. Na ekspozycji prezentowane będą prace studentów i absolwentów Wyższej...

Aktualności

Premiera "Lalki" w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

W najbliższą sobotę, 23 marca 2024 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się premiera spektaklu „Lalka”, realizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Premierę otworzy wystawa pn. „80-lecie Sceny Dramatycznej...

Aktualności

Święto Wiosny z boginiami. Koncert braci Stechek w Filharmonii Podkarpackiej

Paweł i Piotr Steczek przyjadą do Rzeszowa aby zaprezentować melomanom swoją muzyczną opowieść inspirowaną kobietami-boginiami z mitologii skandynawskiej. Koncert tego wyjątkowego duetu odbędzie się w ramach cyklu BOOM w Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama