Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Zbiórka dla Ukrainy podczas Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej w WDK

Dodano: /

W piątek 4 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finałowy koncert Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej „Ziemia Dzieciństwa” vol.2. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 

Koncert zostanie poprzedzony przeglądem konkursowym. W Jury zasiądą: Elżbieta Lewicka, Marek Bałata, Ryszard Styła, Robert Lubera i Kamil Niemiec. Na koncercie wystąpią wyłonieni w konkursie laureaci oraz gościnnie Marek Bałata z Ryszardem Styłą. 

Finał Festiwalu został poprzedzony warsztatami wokalno-instrumentalnymi, które odbyły się w lutym w Radymnie, Ropczycach i Niwiskach.

Podczas wydarzenia rzeszowski Caritas będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na pomoc obywatelom Ukrainy. Wolontariusze Caritas będą również prowadzić zbiórki w trakcie innych wydarzeń kulturalnych organizaowanych w WDK - 7 marca od godz 19:00
przy okazji poniedziałkowych projekcji w ramach DKF Klaps oraz 8 marca podczas koncertu Orkiestry Dętej z Kraczkowej, która wykona utwory z repertuaru QUEEN.

 

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spektakl "Kroniki podwórkowe" w plenerze

Zbliża się kolejny spektakl plenerowy organizowany w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla seniorów w Rzeszowie

Od sierpnia do października br., Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne organizuje warsztaty fotograficzne dla seniorów. Bezpłatne szkolenia będą odbywać się w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Jana Matejki 10 oraz podczas plenerów miejskich.

Aktualności

"Niebo nad Berlinem" na zakończenie retrospektywy Wima Wendersa

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. w Kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się ostatnia projekcja filmowa w ramach „Retrospektywy Wima Wendersa”. Wyświetlony zostanie film „Niebo nad Berlinem”. Początek seansu o godz. 18:30.

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Reklama