Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

Dodano: 02.01.2024 r. / ViC

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę i czwartek w przyszłym tygodniu.

Jeden zamek, dwa rody i wieczne spory. Powodów jest tysiąc - mniej lub bardziej błahych. O dziurę w murze. O to, że... Zresztą, czy to ważne o co? Ważne, że to my mamy rację, a nie oni. I to oni powinni zostać ukarani, ośmieszeni.

Choć prapremiera sztuki hrabiego Aleksandra Fredry odbyła się niemal dwa wieki temu, ZEMSTA pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej ukochanych polskich sztuk.

Wciąż na nowo obdarzany rolą lustra, w którym odbijamy rodzimą rzeczywistość sąsiedzkiego piekiełka, tekst ZEMSTY nie zestarzał się ani na jotę, bo i nasze narodowe przywary nadal trzymają się mocno. Pomimo "konfliktogennej" tematyki Fredrowski świat namalowany jest jednak ciepłymi, życzliwymi barwami, osładzając gorzką niekiedy prawdę o Polakach. Utwór pozostaje przede wszystkim niedościgłą komedią, napisaną charakterystyczną, wpadającą w ucho mistrzowską frazą, skrzącą się od ciętego humoru. Polecamy!

Pokazy „Zemsty” odbędą się w dniach:

- niedziela 7.01.2024 o godz. 18.00

- wtorek, środa i czwartek ( 9, 10 i 11.01.2024 ) o godz. 9.00 i 11.30

W kasie Teatru Maska dostępne są jeszcze pojedyncze miejsca na wybrane terminy.

 

ZOBACZ STYCZNIOWY REPERTUAR TEATRU MASKA

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. oscarowy "Wszystko wszędzie naraz"

Trzy projekcje zaplanowano z ramach kwietniowego repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Filmowy Poranek dla Dzieci. Strażak sam, fotolustro i darmowa pizza

Bajki z serii Strażak Sam, fotolustro, darmowa pizza, zabawy i animacje – to wszystko czeka na najmłodszych kinomanów w kolejnej odsłonie Filmowych Poranków dla Dzieci w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2023. Znamy artystów i atrakcje festiwalu

Podczas koncertu finałowego na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej zobaczymy i usłyszymy, m.in. Gibbsa, Zalewskiego, Bajm, Malika Montanę i Łydkę Grubasa. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na masę atrakcji i wydarzenia towarzyszące.

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Reklama