Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Zgłoszenia do udziału w Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Dodano: 19.03.2024 r. / Informacja prasowa

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych.

Ekspozycja z udziałem fotografików naszego regionu (jak zawsze) zaprezentuje dorobek twórczy Podkarpacia  a Konfrontacje kolejny raz będą okazją porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

Informujemy, że gotowe i zmontowane plansze wystawiennicze (w formacie 70 x 100 cm) lub podpisane prace fotograficzne  należy dostarczyć do 8 kwietnia 2024 r. na adres WDK w Rzeszowie z informacją opisującą działalność grupy.

Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice i na dowolny temat, a dla grup prezentujących swoje prace,  przeznaczono miejsce na 6 poziomych lub 8 pionowych planszach formatu 70 x 100 cm.

Najlepsze „zestawy klubowe” uhonorowane zostaną cennymi nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Dyrektora WDK.

Wernisaż wystawy planowany jest na 12 kwietnia 2024 r. (piątek) o godz. 18:00 w Galerii WDK w Rzeszowie.

Przypominamy, że na ostatnią edycję Konfrontacji wpłynęło 331 zdjęć wykonanych przez 145 fotografików z 18 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Aktualności

Podkarpacka trasa Eskaubei, Piotra Lemańczyka i Tomasza Nowaka

Dwa zespoły współtworzone przez rzeszowskich muzyków Eskaubei i Tomasza Nowaka oraz trójmiejskiego basistę Piotra Lemańczyka w marcu zagrają kilka koncertów na Podkarpaciu. Trasę zakończą w Warszawie.

Aktualności

Teatralny Speed Dating. Pokaz projektów Sceny Nowej Dramaturgii w Siemaszce

W najbliższą niedzielę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się prezentacja projektów spektakli, powstałych w wyniku spotkania twórczych duetów podczas Teatralnego Speed Datingu.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejnych artystów

Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna dołączają do line-upu tegorocznej edycji Rockowej Nocy. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend wakacji w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama