Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Znamy kolejny kolektyw, który wystąpi na Europejskim Stadionie Kultury 2025

Dodano: /

Wiktor Dyduła x MokuMoku! – to drugi kolektyw tegorocznego Koncertu Głównego podczas festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2025. Duet połączy alternatywnego ducha polskiego pop-rocka z ekspresyjnym, wielogatunkowym brzmieniem z Gruzji.

ESK 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Pierwszym artystycznym duetem Koncertu Kolektywów jest Kazka – fenomenalna grupa z Ukrainy oraz Lanberry – jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich artystek młodego pokolenia.

Teraz do koncertu kolektywów dołączają kolejni artyści. Drugi z kolektywów Koncertu Głównego tworzą: Wiktor Dyduła – jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej, oraz MokuMoku – gruziński zespół znany z bezkompromisowego podejścia do muzycznej formy i scenicznej energii.

Wiktor Dyduła – artysta, którego nie sposób zaszufladkować. Po finale programu typu talent show nie osiadł na laurach – przeciwnie, poszedł pod prąd i sam zdefiniował swoją muzyczną tożsamość. Jego debiutancki album „Pal Licho!” to katalog emocji – od nostalgii po bunt – podany w formie pop-rockowej z domieszką alternatywnego sznytu. Utwór „Tam słońce, gdzie my” szturmem zdobył polskie stacje radiowe, docierając na 1. miejsce listy AirPlay i zdobywając nominację do Fryderyka 2025 w kategorii „Utwór Roku – Pop”. Inne single, jak „Adios” czy „Ćwierć wieku”, pokazały go jako świetnego autora tekstów, kompozytora i wokalistę z autentycznym przekazem.

MokuMoku – zespół z Tbilisi, który nie zna granic – ani geograficznych, ani stylistycznych. Ich muzyka to spotkanie hip-hopu z jazzem, elektroniką i tanecznym groovem. Improwizują, eksperymentują i zarażają energią. Znani z żywiołowych występów na największych europejskich festiwalach: MadCool w Madrycie, Bristol Upfest, Tbilisi Open Air czy Black Sea Jazz Festival.

Ich ostatni album „Off The Record” (2023) to surowy, eklektyczny portret miejskiej rzeczywistości, pełen odniesień do kultury lat 90., ale też lokalnych inspiracji – jak klasyczny wschodni styl mugham, który przewija się w ich singlu „Say What You Say”.

WK ESK to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które łączy artystów z Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Jednym z ważniejszych festiwalowych wydarzeń są koncerty Kolektywów – czyli niecodzienne duety polskich gwiazd z zagranicznymi artystami.

Program festiwalu obfituje również w masę wydarzeń kulturalnych, rozgrywających się w różnych przestrzeniach miasta, prezentujących różnorodne dziedziny sztuki, w tym: muzykę, taniec, kino, sztukę wizualną, teatr. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Słynne hity z filmów o Jamesie Bondzie zabrzmią w Filharmonii Podkarpackiej

Koncert pn. 007 Symfonicznie odbędzie się 27 listopada o godz. 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

"Blaski i cienie" - premiera nowego spektaklu teatr Maska

Premierowy pokaz odbędzie się W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 18:00.

Aktualności

Rzeszowski Czwartek Literacki. Spotkanie autorskie z Teresą Paryną

Spotkanie odbędzie się 20 października w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Strażak Sam i spotkanie z dentystą

W najbliższą niedzielę, 23 października w kinie Helios przy Al. Powstańców Warszawy na najmłodszych widzów czeka kolejna porcja niespodzianek w ramach Filmowych Poranków. Początek o godz. 9:45.

Aktualności

Piersi, Golec uOrkiestra, Sławomir, Łzy i wielu innych na koncercie charytatywnym w Rzeszowie

Koncert pod nazwą „Niepokonani – Rzeszów 2022” odbędzie się w hali Podpromie.

Aktualności

Fotografie Jerzego Wygody w Galerii WDK

18 października o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Jerzego Wygody organizowanej w 1. rocznicę śmierci tego Artysty. Ekspozycja będzie czynna do 2 listopada 2022...

Aktualności

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Wolności Twórczej. W tym roku potrwa dwa dni

3 edycja wydarzenia odbędzie się w Rzeszowie w dniach 28 i 29 października.

Reklama