Rzeszów - Sobota, 12.07.2025
Reklama

Znamy kolejny kolektyw, który wystąpi na Europejskim Stadionie Kultury 2025

Dodano: /

Wiktor Dyduła x MokuMoku! – to drugi kolektyw tegorocznego Koncertu Głównego podczas festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2025. Duet połączy alternatywnego ducha polskiego pop-rocka z ekspresyjnym, wielogatunkowym brzmieniem z Gruzji.

ESK 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Pierwszym artystycznym duetem Koncertu Kolektywów jest Kazka – fenomenalna grupa z Ukrainy oraz Lanberry – jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich artystek młodego pokolenia.

Teraz do koncertu kolektywów dołączają kolejni artyści. Drugi z kolektywów Koncertu Głównego tworzą: Wiktor Dyduła – jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej, oraz MokuMoku – gruziński zespół znany z bezkompromisowego podejścia do muzycznej formy i scenicznej energii.

Wiktor Dyduła – artysta, którego nie sposób zaszufladkować. Po finale programu typu talent show nie osiadł na laurach – przeciwnie, poszedł pod prąd i sam zdefiniował swoją muzyczną tożsamość. Jego debiutancki album „Pal Licho!” to katalog emocji – od nostalgii po bunt – podany w formie pop-rockowej z domieszką alternatywnego sznytu. Utwór „Tam słońce, gdzie my” szturmem zdobył polskie stacje radiowe, docierając na 1. miejsce listy AirPlay i zdobywając nominację do Fryderyka 2025 w kategorii „Utwór Roku – Pop”. Inne single, jak „Adios” czy „Ćwierć wieku”, pokazały go jako świetnego autora tekstów, kompozytora i wokalistę z autentycznym przekazem.

MokuMoku – zespół z Tbilisi, który nie zna granic – ani geograficznych, ani stylistycznych. Ich muzyka to spotkanie hip-hopu z jazzem, elektroniką i tanecznym groovem. Improwizują, eksperymentują i zarażają energią. Znani z żywiołowych występów na największych europejskich festiwalach: MadCool w Madrycie, Bristol Upfest, Tbilisi Open Air czy Black Sea Jazz Festival.

Ich ostatni album „Off The Record” (2023) to surowy, eklektyczny portret miejskiej rzeczywistości, pełen odniesień do kultury lat 90., ale też lokalnych inspiracji – jak klasyczny wschodni styl mugham, który przewija się w ich singlu „Say What You Say”.

WK ESK to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce, które łączy artystów z Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Jednym z ważniejszych festiwalowych wydarzeń są koncerty Kolektywów – czyli niecodzienne duety polskich gwiazd z zagranicznymi artystami.

Program festiwalu obfituje również w masę wydarzeń kulturalnych, rozgrywających się w różnych przestrzeniach miasta, prezentujących różnorodne dziedziny sztuki, w tym: muzykę, taniec, kino, sztukę wizualną, teatr. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Otwieranie róży” - spotkanie poetyckie z Dorotą Kwoką i Stachem Ożogiem

14 lutego o godz. 18:00 w filii nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Gromskiego 10C), odbędzie się spotkanie poetyckie pn. Otwieranie róży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać...

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Aktualności

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Aktualności

Koncert z muzyką francuskich kompozytorów rozpocznie II część 70. sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej otworzy II część jubileuszowego, 70. Sezonu artystycznego. Tego wieczoru w sali widowiskowej zabrzmi muzyka francuskich kompozytorów. Solistką wieczoru będzie francuska wiolonczelistka Astrig Siranossian. Orkiestrę poprowadzi pochodzący z...

Aktualności

Dwa rzeszowskie zespoły na kolejnym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie ogłosili wykonawców kolejnego koncertu w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement. 22 marca w Rzeszowskich Piwnicach zagrają SARS i TOWOT.

Aktualności

Utwory Abby i innych legendarnych zespołów w symfonicznych aranżacjach

Soliści, orkiestra, tancerze - łącznie ponad 50 osób na scenie przeniesie słuchaczy w czasy największych hitów disco i pop podczas wyjątkowego koncertu w FIlharmonii Podkarpackiej pn. "Abba i inni symfonicznie".

Reklama