Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

ZAPORA

ZAPORA
HISTORIA

Oddanie zapory do użytku miało miejsce w latach 70-tych XX wieku. Inwestycja miała na celu spiętrzanie wody Wisłoka. Początkowo zbiornik liczył niewiele ponad 68 m powierzchni a jego głębokość wynosiła 10 m. Wraz z biegiem czasu obiekt zaczął być zamulany i zarastany. W związku z tym, woda ulegała spłycaniu poprzez tworzenie się charakterystycznych wysepek. Od dłuższego czasu rozważane jest wykonanie odmulania.

ATRAKCJE


Zapora już sama w sobie jest walorem turystycznym, który warto zwiedzić udając się na wycieczkę do stolicy Podkarpacia. Na zaporze wybudowano również niewielką elektrownię wodną, która produkuje energię elektryczną. Zatroszczono się również o stworzenie 150-metrowych przepławek dla ryb migrujących w stronę Wisłoka.
 
 
Autorzy zdjęć: Victor, Emilia Pająk
 
 
Reklama
ZAPORA
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem