Reklama

Informator Dekanat III

Biała: Miłosierdzia Bożego

Biała 127
36-020 Tyczyn
(0-17) 229 91 33

Godziny mszy

niedziele i święta
7.30, 9.30, 11.30, 17.00 (poza okresem wakacji)
dzień powszedni
17.00 (od X do III), 18.00 (IX i IV), 19.00 (od V do VIII)
Powstanie kościoła w Białej związane jest z punktem katechetycznym, który zorganizowano w domu mieszkalnym Marii Leś. Katechizowali tu księża z parafii Zalesie, którzy mieli pod opieką dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białej. Gdy właścicielka Maria Leś zamieszkała w sąsiednim domu, przekazała swój dom na potrzeby kościoła.
 
Ks. prałat Władysław Janowski, proboszcz z Rzeszowa - Zalesia, przy współpracy miejscowej ludności prowadził adaptację budynku do potrzeb liturgicznych i w dniu 13.12.1981 r. rozpoczął regularną obsługę kaplicy dojazdowej p.w. Miłosierdzia Bożego, w której sprawowano Mszę św. w niedziele i święta, a także w I piątki miesiąca. W trudnym pod względem prawnym okresie stanu wojennego obmurowano istniejący budynek, konstrukcję dachową ustawiono na nowych ścianach, a drewniane ściany budynku usunięto. Budynek został przystosowany do potrzeb sakralnych i w dniu 28.06.1982 r. bp Ignacy Tokarczuk, Biskup Przemyski, dokonał poświęcenia. W rok później tenże biskup erygował nową parafię p.w. Miłosierdzia Bożego, która kanonicznie została objęta 04.07.1983 r. przez ks. Mieczysława Mleczkę, dotychczasowego wikariusza w Malawie.
Data wprowadzenia: 2008-09-11;
« Poprzednia parafia   |  Powrót  |   Następna parafia »

Sprawdź godziny mszy w parafii

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem