Reklama

Aktualności Podkarpacie

Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych?

Dodano: 24.11.2017

Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych? - Aktualności Podkarpacie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. W tym roku na rynek województwa podkarpackiego trafiło blisko 6 tys. nowych mieszkań, a łączna liczba lokali w tym regionie wynosi ponad 655 tys. Komisja Nadzoru Finansowego szacuje, że na Podkarpaciu ubezpieczonych jest 460 tys. mieszkań.

Na koniec 2016 r. w województwie podkarpackim znajdowało się ponad 655 tyś. mieszkań, z czego  11 proc. (76 tyś.) przypadła na Rzeszów – wynika to z danych GUS-u. Wynik regionu stanowi 4,5 proc. wszystkich mieszkań znajdujących się w Polsce (14,27 mln). Do końca III kw. 2017 r. na rynek podkarpacki trafiło 6 tyś. nowych lokali, co oznacza aż 11-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Na podstawie danych KNF można szacować, że ochroną objętych jest nawet 70 proc. nieruchomości w Polsce (10 mln mieszkań i domów letniskowych). Gdyby ten ogólnopolski wskaźnik odnieść do poszczególnych regionów, to można szacować, że w województwie podkarpackim może być nawet 460 tys. chronionych polisą mieszkań.REKLAMA

„To dobry wynik, zwłaszcza że  polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc wielu właścicieli nieruchomości ewentualną rezygnację z ochrony mogłoby argumentować brakiem obowiązku jej zakupu. Dzieje się tak coraz rzadziej, bo Polaków charakteryzuje rosnąca świadomość ubezpieczeniowa” – ocenia Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Koszt ubezpieczenia mieszkania waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podstawą do kalkulacji składki jest określenie zakresu ubezpieczenia. To znaczy, że klient sam decyduje w zakresie jakiego ryzyka chciałby ubezpieczyć swoją nieruchomość z dostępnych u danego ubezpieczyciela opcji.

Jeżeli właściciel mieszkania chce jak najszerzej chronić swój dobytek, może zdecydować się na ubezpieczenie all risk, czyli od wszystkich zdarzeń, które doprowadziły do szkody z wyłączeniem jedynie nielicznych sytuacji wyraźnie opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

27.11.2017 14:09:38

~Ubea.pl

Składki polis mieszkaniowych są obecnie w Polsce wyjątkowo

niskie, więc warto korzystać z tego, póki utrzymuje się taki poziom cen. Jednak trzeba pamiętać, by kupując ubezpieczenie, zwrócić uwagę nie tylko na podany zakres polisy, lecz także wyłączenia odpowiedzialności. To tak naprawdę od nich przede wszystkim zależy, czy w danej sytuacji otrzymamy odszkodowanie czy nie.

Katarzyna
porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Podkarpaccy strażacy przywieźli pięć medali ze strażackich Mistrzostw Świata w Korei Południowej - Aktualności Podkarpacie

Podkarpaccy strażacy przywieźli pięć medali ze strażackich Mistrzostw Świata w Korei Południowej

PODKARPACIE. Zawody odbyły się pod patronatem organizacji World Firefighters Games WA Inc. ...

Na S19 powstaną cztery tunele. Ich budowę objęto specjalnym protokołem bezpieczeństwa - Aktualności Podkarpacie

Na S19 powstaną cztery tunele. Ich budowę objęto specjalnym protokołem bezpieczeństwa

PODKARPACIE. Od kwietnia br. działał powołany przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart Zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli. ...

Plany dofinansowań w Bieszczadach. Wsparte zostaną dwa obszary: turystyki i ekologii  - Aktualności Podkarpacie

Plany dofinansowań w Bieszczadach. Wsparte zostaną dwa obszary: turystyki i ekologii

PODKARPACIE. Dofinansowanie pochodzi z RPO WP 2014-2020. ...

41-latek fałszował banknoty o nominale 100 i 200 zł. Grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności - Aktualności Podkarpacie

41-latek fałszował banknoty o nominale 100 i 200 zł. Grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.  ...

W przemyskim szpitalu protest głodowy trwa już 16 dni. Zarząd Województwa Podkarpackiego wydał oświadczenie - Aktualności Podkarpacie

W przemyskim szpitalu protest głodowy trwa już 16 dni. Zarząd Województwa Podkarpackiego wydał oświadczenie

PRZEMYŚL. Już 16 dni trwa protest głodowy pielęgniarek w szpitalu w Przemyślu. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem