Aktualności Podkarpacie

Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych?

Dodano: 24.11.2017

Aktualności Podkarpacie | Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych?

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. W tym roku na rynek województwa podkarpackiego trafiło blisko 6 tys. nowych mieszkań, a łączna liczba lokali w tym regionie wynosi ponad 655 tys. Komisja Nadzoru Finansowego szacuje, że na Podkarpaciu ubezpieczonych jest 460 tys. mieszkań.

Na koniec 2016 r. w województwie podkarpackim znajdowało się ponad 655 tyś. mieszkań, z czego  11 proc. (76 tyś.) przypadła na Rzeszów – wynika to z danych GUS-u. Wynik regionu stanowi 4,5 proc. wszystkich mieszkań znajdujących się w Polsce (14,27 mln). Do końca III kw. 2017 r. na rynek podkarpacki trafiło 6 tyś. nowych lokali, co oznacza aż 11-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Na podstawie danych KNF można szacować, że ochroną objętych jest nawet 70 proc. nieruchomości w Polsce (10 mln mieszkań i domów letniskowych). Gdyby ten ogólnopolski wskaźnik odnieść do poszczególnych regionów, to można szacować, że w województwie podkarpackim może być nawet 460 tys. chronionych polisą mieszkań.REKLAMA

„To dobry wynik, zwłaszcza że  polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc wielu właścicieli nieruchomości ewentualną rezygnację z ochrony mogłoby argumentować brakiem obowiązku jej zakupu. Dzieje się tak coraz rzadziej, bo Polaków charakteryzuje rosnąca świadomość ubezpieczeniowa” – ocenia Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Koszt ubezpieczenia mieszkania waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podstawą do kalkulacji składki jest określenie zakresu ubezpieczenia. To znaczy, że klient sam decyduje w zakresie jakiego ryzyka chciałby ubezpieczyć swoją nieruchomość z dostępnych u danego ubezpieczyciela opcji.

Jeżeli właściciel mieszkania chce jak najszerzej chronić swój dobytek, może zdecydować się na ubezpieczenie all risk, czyli od wszystkich zdarzeń, które doprowadziły do szkody z wyłączeniem jedynie nielicznych sytuacji wyraźnie opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

27.11.2017 14:09:38

~Ubea.pl

Składki polis mieszkaniowych są obecnie w Polsce wyjątkowo

niskie, więc warto korzystać z tego, póki utrzymuje się taki poziom cen. Jednak trzeba pamiętać, by kupując ubezpieczenie, zwrócić uwagę nie tylko na podany zakres polisy, lecz także wyłączenia odpowiedzialności. To tak naprawdę od nich przede wszystkim zależy, czy w danej sytuacji otrzymamy odszkodowanie czy nie.

Katarzyna
porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Podkarpacie | W Grębowie – 17 km od Tarnobrzega - kobieta wjechała przed nadjeżdżający pociąg

W Grębowie – 17 km od Tarnobrzega - kobieta wjechała przed nadjeżdżający pociąg

TARNOBRZEG. Kierująca Volkswagenem, 55-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego, wjechała przed nadjeżdżający pociąg relacji Przemyśl-Szcz...

Aktualności Podkarpacie | Trzech Afrykańczyków zatrzymanych na granicy Polsko-Ukraińskiej

Trzech Afrykańczyków zatrzymanych na granicy Polsko-Ukraińskiej

PODKARPACIE. Młodzi mężczyźni, w wieku od 20 do 25 lat, obywatele Senagalu, Gambii i Mali przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski idąc pies...

Aktualności Podkarpacie | Czy do krośnieńskiego szpitala trafi nowy mammograf? Lenik dyrektorem do 18 grudnia

Czy do krośnieńskiego szpitala trafi nowy mammograf? Lenik dyrektorem do 18 grudnia

KROSNO. Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala wynika z porozumienia zawartego pomiędzy panem Piotrem Lenikiem a Zarządem Województw...

Aktualności Podkarpacie | Dzięki RARR S.A powstają pierwsze przedsiębiorstwa społeczne

Dzięki RARR S.A powstają pierwsze przedsiębiorstwa społeczne

PODKARPACIE. Do tej pory z projektów skorzystało niemal 2000 osób....

Aktualności Podkarpacie | 4 rannych i 3 zniszczone pojazdy. Oto efekty pościgu w Tarnobrzegu

4 rannych i 3 zniszczone pojazdy. Oto efekty pościgu w Tarnobrzegu

TARNOBRZEG. Kierowca Hondy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: