Reklama

Aktualności Podkarpacie

Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych?

Dodano: 24.11.2017

Ile mieszkań w województwie podkarpackim jest ubezpieczonych? - Aktualności Podkarpacie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. W tym roku na rynek województwa podkarpackiego trafiło blisko 6 tys. nowych mieszkań, a łączna liczba lokali w tym regionie wynosi ponad 655 tys. Komisja Nadzoru Finansowego szacuje, że na Podkarpaciu ubezpieczonych jest 460 tys. mieszkań.

Na koniec 2016 r. w województwie podkarpackim znajdowało się ponad 655 tyś. mieszkań, z czego  11 proc. (76 tyś.) przypadła na Rzeszów – wynika to z danych GUS-u. Wynik regionu stanowi 4,5 proc. wszystkich mieszkań znajdujących się w Polsce (14,27 mln). Do końca III kw. 2017 r. na rynek podkarpacki trafiło 6 tyś. nowych lokali, co oznacza aż 11-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Na podstawie danych KNF można szacować, że ochroną objętych jest nawet 70 proc. nieruchomości w Polsce (10 mln mieszkań i domów letniskowych). Gdyby ten ogólnopolski wskaźnik odnieść do poszczególnych regionów, to można szacować, że w województwie podkarpackim może być nawet 460 tys. chronionych polisą mieszkań.REKLAMA

„To dobry wynik, zwłaszcza że  polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc wielu właścicieli nieruchomości ewentualną rezygnację z ochrony mogłoby argumentować brakiem obowiązku jej zakupu. Dzieje się tak coraz rzadziej, bo Polaków charakteryzuje rosnąca świadomość ubezpieczeniowa” – ocenia Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Koszt ubezpieczenia mieszkania waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podstawą do kalkulacji składki jest określenie zakresu ubezpieczenia. To znaczy, że klient sam decyduje w zakresie jakiego ryzyka chciałby ubezpieczyć swoją nieruchomość z dostępnych u danego ubezpieczyciela opcji.

Jeżeli właściciel mieszkania chce jak najszerzej chronić swój dobytek, może zdecydować się na ubezpieczenie all risk, czyli od wszystkich zdarzeń, które doprowadziły do szkody z wyłączeniem jedynie nielicznych sytuacji wyraźnie opisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

27.11.2017 14:09:38

~Ubea.pl

Składki polis mieszkaniowych są obecnie w Polsce wyjątkowo

niskie, więc warto korzystać z tego, póki utrzymuje się taki poziom cen. Jednak trzeba pamiętać, by kupując ubezpieczenie, zwrócić uwagę nie tylko na podany zakres polisy, lecz także wyłączenia odpowiedzialności. To tak naprawdę od nich przede wszystkim zależy, czy w danej sytuacji otrzymamy odszkodowanie czy nie.

Katarzyna
porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Zapowiadają burzę. Ostrzeżeniem objęto 21 obszarów Podkarpacia - Aktualności Podkarpacie

Zapowiadają burzę. Ostrzeżeniem objęto 21 obszarów Podkarpacia

PODKARPACIE. 18 czerwca od godz. 11.00 do 20.00 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami i wiatrem. ...

Piłka nożna wciąż jest najczęściej uprawianym sportem na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Piłka nożna wciąż jest najczęściej uprawianym sportem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W 2016 r. 48,9 osób ćwiczących piłkę nożną przypadało na 100 ćwiczących ogółem.  ...

28-latek odpowie za pobicie mieszkańca Stalowej Woli. Za swój czyn odpowie przed sądem - Aktualności Podkarpacie

28-latek odpowie za pobicie mieszkańca Stalowej Woli. Za swój czyn odpowie przed sądem

STALOWA WOLA. Mężczyzna został pobity na jednej ze stacji paliw.  ...

Zamiast za wykroczenie, odpowie za ucieczkę. Bez prawa jazdy i dokumentów samochodu uciekał przed policją - Aktualności Podkarpacie

Zamiast za wykroczenie, odpowie za ucieczkę. Bez prawa jazdy i dokumentów samochodu uciekał przed policją

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 21, w miejscowości Bukowiec. ...

Burze z gradem na Podkarpaciu. Ostrzeżeniem objęto 21 powiatów - Aktualności Podkarpacie

Burze z gradem na Podkarpaciu. Ostrzeżeniem objęto 21 powiatów

PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem