Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

Dodano:

fot. PUW
fot. PUW
PODKARPACIE. W sobotę 1 sierpnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Z prośbą do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podjęte działania mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Tryńczy. Dachował opel, kierowca nie żyje

PODKARPACIE. 70-letni kierowca opla, stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu i dachował. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł. 57-pasażerka pojazdu trafiła do szpitala.

Podkarpacie

"Historia zapisana w drzewach". Święto Parku w Łańcucie

LAŃCUT. Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza na historyczny piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne Święto Parku odbędzie się pod hasłem „Historia zapisana w drzewach”.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 71-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano na łańcuckim odcinku autostrady A4, w kierunku Przeworska.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta

PODKARPACIE. W miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim ciężarówka potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzył się z cysterną. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Podkarpacie

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 21 września do 3 października 2023 r.22 na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Reklama