Rzeszów - Sobota, 14.02.2026
Reklama

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

Dodano: 29.07.2022 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, w Rzeszowie syreny nie zostaną uruchomione. 

- Włączenie syren odbywa się w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania. Ma na celu upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz oddanie hołdu jego uczestnikom i ofiarom cywilnym – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Syreny zostaną uruchomione o godz. 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

W Rzeszowie syreny nie zawyją

W Rzeszowie uroczystości związane z obchodami 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się na placu im. Armii Krajowej przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów” i w Kościele p.w. Św. Krzyża w Rzeszowie. Jednak ze względu na fakt, że jesteśmy miastem przygranicznym i przebywa u nas wielu uchodźców z objętej wojną Ukrainy, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował, aby tego dnia nie uruchamiać syren w mieśćie. - To sygnał, który naszym gościom z Ukrainy będzie kojarzył się jednoznacznie z wojną. Nie chcemy powodować w nich paniki ani niepokoju - tłumaczy Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Reklama

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 46 zakażeń, 22 wyzdrowienia, 2 ofiary śmiertelne [2.09.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

10-latka potrącona na przejściu dla pieszych. W akcji śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 10-letniej dziewczynki, do którego doszło na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [31.08.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne 33 osoby wyzdrowiały. Z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu [28.08.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 70 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii. Wyzdrowiały kolejne 22 osoby.

Podkarpacie

33 nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 19 osób wyzdrowiało, 2 zmarły [27.08.2020]

PODKARPACIE. Wojewódszka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie podała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemilogocznej w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie ciężarówek w Zarzeczu. Nie żyje 60-latek

PODKARPACIE. 60-letni kierowca samochodu ciężarowego marki kia zmarł w szpitalu, na skutek obrażeń jakie odniósł w zderzeniu z ciężarowym Volvo. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus. 49 nowych przypadków na Podkarpaciu, 8 w Rzeszowie. Kolejne 12 osób wyzdrowiało [26.08.2020]

PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Nowy most w Domaradzu gotowy

PODKARPACIE. Firma STRABAG Sp. z o.o. zakończyła budowę nowego mostu w Domaradzu. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Reklama